magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

KSK hospodáril vlani s prebytkom takmer 98 miliónov Sk.
@ Aktuálne -> Región      Apr 29 2008 - 09:45 GMT
S prebytkom takmer 98 miliónov Sk (3,02 milióna eur), ktoré previedol do rezervného fondu, skončil vlaňajšie hospodárenie Košický samosprávny kraj (KSK). Záverečný účet schválili včera poslanci Zastupiteľstva KSK a výhrady k nemu nemal ani hlavný kontrolór vyššieho územného celku.

Ako k rozdeleniu prebytku spresnila vedúca odboru finančného hospodárenia KSK Mária Karafová, v prvom rade je to povinný prídel do rezervného fondu približne 10 miliónov Sk (308.641 eur) podľa zákona a ďalších 15 miliónov Sk (462.962 eur) tvorí rezerva na splácanie úrokov z úveru Európskej investičnej banky.
Zvyšok 73 miliónov Sk (2,25 milióna eur) dáva KSK do rezervného fondu. "Nerozdeľujeme ho zatiaľ na ďalší rozvoj z toho dôvodu, že v roku 2008 máme výpadok dane z motorových vozidiel, keďže sa mení zákon o miestnych daniach a miestnych poplatkoch. V prípade, že nám Ministerstvo financií SR nebude tento výpadok riešiť, tak sme si ho ponechali ako rezervu na bežné výdavky, ktoré budeme mať v tomto roku na organizácie v našej zriaďovateľskej pôsobnosti", dodala Karafová.
Vlaňajší rozpočet KSK prešiel šiestimi úpravami, čo Karafová nepovažuje za znak finančnej nestability, ale za operatívne reagovanie na situáciu v hospodárení.
Na dnešnom rokovaní už schválili poslanci Zastupiteľstva KSK aj prvú úpravu tohtoročného rozpočtu.
Bežné a kapitálové príjmy zvýšili zo 4,05 miliardy Sk (125 miliónov eur) na 4,24 miliardy Sk (130,8 milióna eur) a príjmy z finančných operácií z 500 miliónov Sk (15,4 milióna eur) na vyše 876 miliónov Sk (27 miliónov eur). Celkové príjmy tak vzrastú na 5,1 miliardy Sk (157,4 milióna eur). Bežné výdavky po úprave dosiahnu 3,8 miliardy Sk (117,2 milióna eur), kapitálové výdavky 1,2 miliardy Sk (37 miliónov eur) a výdavky spolu po úprave predstavujú 5,02 miliardy Sk (154,9 milióna eur).   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk