magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Laura a její Tigøi v GeS-ku
@ Kultúra -> Oznamy      Oct 21 2002 - 09:09 GMT
Český legendárny rockový big band Laura a její tigøi zavíta do Košíc. V utorok 22. októbra o 19.30 sa predstaví v GeS Klube v pôvodnej zostave so speváčkou Ilonou Csákovou.


Rockový big band Laura a její tygøi založil Karel Šùcha koncom roku 1985 v Neprakta klube v Moste. Skupina se veľmi rýchle zaradila po boku nejznámejších skupin "české nové vlny".

V súčasnosti má skupina na svojom konte cez 470 koncertov v Čechách a na Slovensku a okolo 300 koncertov na festivaloch a rockových kluboch v Belgicku, Bulharsku, Francúzsku, Holandsku, Nemecku, Poľsku, Rakúsku, Rusku, Severnej Kórei, Švajčiarsku a Tunise.

Za 15 let existencie skupinou prešlo asi 40 hudebníkov (napr. Ilona Csáková, Miloš Vacík, Dan Nekonečný, Otakáro Schmidt) a skupina vydala šesť albumov.

Košický koncert sa ponesie v znamení jej come-backového turné.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk