magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Visegrád komunalfórum 2008.
@ Aktuálne -> Región      Apr 15 2008 - 09:26 GMT
Strety politiky, praxe, teórie aj perspektív. Presne to ponúkne účastníkom historicky prvé fórum stredoeurópskych miestnych, regionálnych i nadregionálnych politikov. Visegrád komunalfórum 2008 bude venované nielen prvým sto dňom v schengenskom priestore.

Dvojdňová konferencia sa uskutoční 29. – 30. apríla 2008 v Košiciach pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja Zdenka Trebuľu. Úvodné slovo bude patriť prezidentovi Slovenskej republiky Ivanovi Gašparovičovi. Otvorenie fóra zavàšia myšlienky starostu mesta Schengen Rogera Webera.

Visegrád komunalfórum 2008 má pripravené štyri tematické bloky. Témami prvého dňa sú: bezpečnosť a ochrana schengenských hraníc (dopoludnia) a migrácia a presídľovanie občanov (popoludní). Druhý deň začne otázkami ekonomiky a kultúry, konkrétne ekonomickým a kultúrnym rozvojom regiónov. Pokračovanie bude mať podobu diskusií o perspektívach obcí a miest V4.

Monika Jurčová zo spoločnosti Euroedu, ktorá podujatie pripravuje, vníma (nemalo by byť Visegrád...?) Komunalfórum 2008 ako prvý krok k úspešnej tradícií. „Tém na diskusiu je mnoho, názorov tiež. Dobrí susedia sa stále majú o čom pozhovárať a majú si v čom pomôcť. Verím, že krajiny V 4, ich regióny i ľudia sú dobrými susedmi, ktorí sú otvorení a bezprostrední. Preto vidím perspektívu Komunalfóra,“ povedala M. Jurčová. Za dôležitú považuje aj účasť zástupcov z Ukrajiny. Tá bude mať svoje zastúpenie i prostredníctvom generálneho konzula na Slovensku J. E. Jevhena Perebynisa a prezidenta regionálnej Asociácie miest a obcí Ukrajiny Oleha Luksha.

Viac informácií o (Visegrád?) Komunalfóre 2008 získate na web stránkach organizátora www.euroedu.sk a Košického samosprávneho kraja www.kosice.regionet.sk.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk