magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Hokej-finále: Hreus čaká v piatok Psycho 7, Gron to nazýva Peklom.
@ Aktuálne -> Šport      Apr 10 2008 - 13:37 GMT
Prognózy, že bratislavsko-košická finálová séria môže byť dlhá, sa naplnili do bodky. Aj keď po vedení úradujúceho majstra 3:0 v sérii málokto predpokladal, že sa rozhodne až v siedmom stretnutí. To je na programe v piatok o 17.00 h v Samsung Arene v Bratislave a nepochybne bude ozajstným vrcholom finálovej série i 15. ročníka Slovnaft extraligy 2007/8.

Hokejisti HC Košice sa po stredajšom víťazstve 3:2 v predĺžení dočkali obrovského aplauzu, aký Steel Arena za tie dva roky vari nezažila. Domáci odohrali rozlúčkový duel a takmer súčasne si fanúšikovia priali, aby víťazná vlna preskočila až k Dunaju. Na druhej strane namáhavá sezóna je už na konci, síl niet nazvyš a keďže tradiční rivali sa už v tomto ročníku stretli desaťkrát, ťažko niečím súpera prekvapia. V hre je veľa, majstrovský titul, priama účasť v Lige majstrov a pre niektorých hráčov možno posledná šanca získať zlaté medaily.
K veľkým oporám HC Košice patril aj v závere extraligy Stanislav Gron: "Každý zápas je úplne iný. Nám by stačilo vyhrať aj o gól. To je jediný náš cieľ. Peklo mali oni u nás v Steel Arene a nás to čaká teraz tam. My si veríme, ideme vyhrať, tak ako sme išli do toho na posledné zápasy. Budeme hrať svoju hru, snažiť sa gól nedostať a dať o jeden gól viac." Košičanov motivuje aj snaha získať majstrovský titul po 9 rokoch, ale nepochybne svoje v tom zohrajú aj nervy. Nakoniec ukázali to aj posledné súboje na ľade. "Najviac sme boli nervózni paradoxne v prvých dvoch zápasoch na Slovane, ktoré sme nezvládli. Už sme na to zabudli. Teraz je to už o tom, že sme boli po základnej časti horší, takže hráme u súpera rozhodujúci zápas a uvidíme, kto ten zápas zvládne lepšie," pripomína brankár Miroslav Lipovský. Z víťaznej zostavy oceliarov visí otáznik nad štartom Plevu, ktorý pre zranenie kolena súboj nedohral.
S humorom zobral piatkový duel bratislavský útočník Michal Hreus: "Nemám tušenia, ako to bude vyzerať. Či to bude betón z oboch strán, alebo to bude hore - dole. Ja by som to označil, že to bude taký celkový Psycho 7."

zdroj: TASR   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606