magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Basketbal: Wilsonová po rasistickom napadnutí zle spí, v Cassovii sa o ňu boja.
@ Aktuálne -> Šport      Apr 08 2008 - 13:05 GMT
Otáznik nad stredajším štartom vo vyraďovacej časti basketbalovej extraligy žien s Nitrou visí nad 25-ročnou hráčkou Cassovie Košice Dennisou Wilsonovou. Američanka tmavej pleti sa cez víkend stala obeťou incidentu, po ktorom je stále ešte v šoku a chcela takmer okamžite odletieť domov.

Cassovia získala hráčku pred touto sezónou, ktorá je na Slovensku prvýkrát a v klube s ňou boli veľmi spokojní. Už pripravovali zmluvu na budúcu sezónu. "V histórii klubu sme mali veľa čiernych Američaniek, ale Dennisa mala z nich najlepšiu povahu. Preto sme v klube všetci zhrození z toho, čo sa udialo," prezradil na pre TASR prezident košického klubu Alexander Farkašovský. "Dennisa šla do McDonaldu na stretnutie s kamarátom a bola verbálne napadnutá skupinou piatich ľudí. Vzhľadom na to, že nevedela, o čo ide, otočila sa a oslovila ich, že nevie po slovensky. Na to sa dvaja mladíci v polovojenskom oblečení rozbehli za ňou a vykrikovali na ňu rasistické heslá a pokriky. Bol to pre ňu obrovský šok, bežala ako o život. Vbehla do McDonaldu, kde sa snažila brániť. Mladíci vbehli za ňou, ale manažér zariadenia jej pomohol tým, že vytlačil útočníkov. Bola v šoku a dodnes sa nevie z toho spamätať. Prešla skoro celý svet, bola v Nemecku i Maďarsku, ale ešte sa s takým niečím nestretla. Dokonca ani doma v Južnej Karolíne," priblížil nepríjemný incident A. Farkašovský.
Nezabudol oceniť rýchly zásah privolanej polície a ďalších ľudí, ktorí to prišli vyšetriť a v krátkom čase páchateľov zadržali. Dokonca sa jej ospravedlnili a sľúbili, že urobia maximum pre to, aby útočníkov potrestali. Za podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti obvinili 26-ročného Ivana S. a 21-ročného Karola M., ktorých stíhajú na slobode a hrozí im až trojročný trest.
Incident prišiel v najmenej vhodnom čase. "Veľmi negatívne v tom, že sme na konci sezóny a boli sme s Dennisou spokojní. Pripravovali sme predĺženie zmluvy. Dokonca jej najlepšia priateľka, stredná rozohrávačka z univerzity, bola u nás týždeň na skusoch a už sme sa jednoznačne dohodli, že by v budúcej sezóne u nás obe zostali. Teraz je to však veľká otázka," prezradil A.Farkašovský.
Hráčka totiž dva dni nebola schopná ani trénovať, zle spí a ťažko sa z toho spamätáva. Klub by jej chcel dať trochu času a až potom sa uvidí, či pripravenú zmluvu podpíše.

zdroj: TASR   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606