magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Za obcou Slanec vybuchol plyn, hasiči plamene už uhasili.
@ Aktuálne -> Región      Mar 17 2008 - 16:15 GMT
Za obcou Slanec v okrese Košice-okolie došlo dnes približne pred 5.45 h v lesnom poraste k výbuchu distribučného plynovodu. Hasičom sa asi o 7.30 h podarilo uhasiť šľahajúce plamene. K zraneniam osôb nedošlo. Dopravu cez obec uzatvorili.

"Na mieste zasahujú hasiči z Košíc, Trebišova a Moldavy nad Bodvou. V dôsledku toho odklonili dopravu z obce Bohdanovce na obec Blažice a z obcí Zemplínska Teplica, Kalša a Čeľovce na horský priesmyk Dargov," informovala TASR Jana Demjanovičová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach.

"V dôsledku výbuchu plynovodu okamžite časť odberateľov zemného plynu v okolí odstavili. Okamžite bola vyslaná zásahová jednotka. Plynári postupne zužujú okruh odstavených od plynu," povedala TASR Dana Kršáková zo spoločnosti Slovenský plynárensky priemysel (SPP).

"Plamene už nie sú viditeľné. Hasiči i naďalej pokračujú na likvidácii a zastavení výronu a hasení okolitých stromov. Na akcii sa podieľa šesť cisternových vozidiel a 19 zasahujúcich hasičov. Nakoniec, krátko pred uhasením, na miesto dorazili aj plynári zo závodného hasičského útvaru Trangas z Veľkých Kapušian," uviedol operačný dôstojník krajského Hasičského a záchranného zboru v Košiciach Jozef Mižura.

Do miestneho kultúrneho domu a školy evakuovali krátko pred siedmou hodinou časť obyvateľov približne z 25 rodinných domov. "Nebolo to nevyhnutné, ale urobili sme to pre bezpečnosť ľudí," uviedol starosta obce Slanec Ladislav Harda, ktorý sa momentálne nevedel vyjadriť k príčinám výbuchu a následného požiaru plynovodu.

Zdroj: TASR   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk