magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Svetlo z východu.
@ Kultúra -> Výstavy      Mar 05 2008 - 20:05 GMT
Tvorcovia výstavy predstavujú pravoslávie v Poľsku najmä prostredníctvom fotografií. Využili tie najlepšie fotografie, ktoré v Poľsku na túto tému vznikli od začiatku 70. rokov. Siahli aj po pohľadniciach zo začiatku 20. storočia. Výstavu tvorí 160 moderných fotografií rozmeru 70 x 50 cm v hliníkových rámoch podlepených 5-milimetrovou penou a 40 starých pohľadníc.

Výstavu sprevádza špeciálne pre túto príležitosť pripravený film v rámci TVP 2 v réžii Jerzyho Kalinu Pravoslávie v Poľsku ako aj prezentácia Grzegorza Dabrowského s hudobnou etudou Nádej moja od Jana Smyka.

Doteraz bolo zakaždým vystavených aj niekoľko ikon z Bielskej ikonografickej školy. Pravoslávie v Poľsku približuje bohato ilustrovaný 176-stranový rusko-anglický katalóg. Majiteľom výstavy je Fundacja im. Ksiecia Konstantego Ostrogskiego, jej hlavným tvorcom Anna Radziukiewicz, ktorá konzultovala s Dr. Krzysztofom Jureckým, odborníkom na fotografie z Múzea umenia v Lodži.
Fundacja výstavu vytvorila v roku 2005 s finančnou pomocou Ministerstva kultúry.

Východoslovenská galéria
Hlavná 27, Košice
Sieň D
13.3. – 20.4. 2008
Kurátor výstavy : Peter Markovič
  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk