magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Londýnčania predstavia spôsoby integrovania minorít.
@ Aktuálne -> Región      Feb 26 2008 - 15:15 GMT
(TASR) - Spôsoby, akými Veľká Británia pristupuje k integrovaniu minorít do komunity, predstavia dnes v Košiciach zástupcovia miestnej samosprávy z londýnskej mestskej časti Southwark na seminári za účasti britského veľvyslanca na Slovensku Michaela Robertsa.

Seminár o menšinových politikách pre zástupcov miestnych samospráv pripravil spolu s britským veľvyslanectvom Úrad splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity. Uskutoční sa v Inštitúte vzdelávania veterinárnych lekárov v Košiciach, Cesta pod Hradovou 13/A od 9.00 h do 15.30 h.
"Som nesmierne rád, že môžeme podporiť spoluprácu našich krajín v tejto oblasti a priniesť skúsenosť z Veľkej Británie na Slovensko," povedal Roberts.
Veľvyslanec sa počas dnešnej pracovnej cesty v Košiciach stretne aj so zástupcami mesta, Košického samosprávneho kraja, Ústavného súdu SR a navštívi Strednú umeleckú školu na Exnárovej ulici.
TASR o návšteve informovala Monika Holečková, tlačová a politická tajomníčka britskej ambasády v SR.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk