magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Vodné pólo: Nového prezidenta SZVP zvolia v sobotu v Košiciach
@ Aktuálne -> Šport      Feb 14 2008 - 15:31 GMT
(TASR) - Len traja funkcionári sa vystriedali od rozdelenia československej federácie v roku 1993 na poste prezidenta Slovenského zväzu vodného póla (SZVP), ďalší bude známy v sobotu v Košiciach.

Voľba nového prezidenta bude nesporne jedným z najsledovanejších bodov Zhromaždenia SZVP, ktoré sa uskutoční 16. februára o 10.00 v Inštitúte vzdelávania veterinárnych lekárov.
Prvým prezidentom SZVP bol Bratislavčan Vlastimil Kratochvíl (1993-95), po ňom Nováčan Arpád Tarnóczy (1995-99), znovu Vlastimil Kratochvíl a od marca 2001 Nováčan Eduard Prelovský. Začiatkom novembra získal znovu mandát na ďalšie 4 roky, ale vlani už po dvoch rokoch z funkcie odstúpil. Odvtedy ho zastupuje V. Kratochvíl, ktorý však nemieni kandidovať na tento post aj do tretice.
Zatiaľ oficiálnu kandidatúru oznámili bývalý československý reprezentačný brankár Juraj Kula a tréner Vrútok i ženskej reprezentácie Marián Žucha. Nevylučuje to možnosť návrhu iných kandidátov priamo na zasadnutí v Košiciach. S tým súvisí aj voľba nového 6-členného výkonného výboru a kontrolnej komisie.
Nepochybne námetom na diskusiu bude pripravovaná zmena Stanov SZVP, aby vyhovovala súčasným potrebám. Z dosiaľ predložených písomných návrhov a doplnkov je to napr. upravenie práv a povinností generálneho sekretára SZVP, alebo problematika podnikateľskej činnosti SZVP či zosúladenie finančného hospodárenia so všeobeccne záväznými právnymi predpismi SR.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606