magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Futbal-CL: Košičania menia prostredie, do Turecka idú hľadať optimálnu zostavu
@ Aktuálne -> Šport      Feb 01 2008 - 06:11 GMT
(TASR) - Letovisko Kemer neďaleko tureckej Antalye bude v najbližších dvoch týždňoch prechodným domovom futbalistov MFK Košice. Piaty celok jesennej časti Corgoň ligy tam v známom prostredí absolvuje herné sústredenie s 25-členným kádrom hráčov.
Tím Jána Kozáka st. má v pláne odohrať poltucet stretnutí s mužstvami z najvyšších súťaží, nie je vylúčené, že pribudne ešte jeden 15. februára deň pred odchodom domov. Košičania už majú na svojom konte 7 prípravných stretnutí, z ktorých ani jediné neprehrali, a po návrate z Turecka chcú odohrať už len domácu generálku 23. februára s Humenným.

"Zatiaľ sme v príprave splnili to, čo sme si naplánovali, vrátane tatranského kondičného sústredenia. Malé zdravotné problémy niektorých hráčov v tejto fáze nie sú ničím neobvyklým. V sobotu ráno odletí zo Schwechatu hráčsky káder do Turecka, kvôli zmene prostredia, ale hlavne kvalitným 6-7 súperom. Všetci dostanú možnosť, aby sa ukázali, lebo chceme nájsť aj optimálnu základnú zostavu na jarnú časť Corgoň ligy. Posily nemáme, pribudla len trojica mladých hráčov z rezervy Serečin, Kuzma, Smrek a už hráva i skúsený Viazanko. Každé víťazstvo v príprave mužstvu pomôže," povedal pre TASR tréner MFK Kozák.
Prvým súperom Košičanov bude už 5. februára bieloruský FC Vitebsk, na druhý deň Dinamo Záhreb, suverén chorvátskej ligy. Po roku si 9. februára znovu zmerajú sily s kórejským FC Soul, 10. februára s rumunským UTA Arad, líder najvyššej macedónskej súťaže FK Rabotničky Skopje ich preverí 12. februára a zatiaľ posledným súperom by mal byť 13. februára maďarský FC ETO Györ.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606