magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Podľa Ľ.Vemeho je Čada pre Košice ten pravý.
@ Aktuálne -> Šport      Jan 28 2008 - 09:27 GMT
(TASR) - V čase, keď hokejisti HC Košice začínali tréning v Trenčíne na utorňajšie extraligové stretnutie, zasadla v pondelok v Košiciach správna rada a rozhodla o novom kormidelníkovi oceliarov. Po 38 rokoch si na košickú lavičku zasadne opäť český rodák Rostislav Čada. Naposledy to bol v januári 1970 na zvyšok sezóny Luděk Bukač a pred ním pôsobili v Košiciach dve sezóny Antonín Haukvic a tri Ladislav Štemprok.

"Správna rada dnes rozhodla, že Rostislav Čada sa stáva trénerom HC Košice do konca tejto sezóny s opciou na ďalšiu sezónu, v prípade, že obe strany budú spokojné. Myslíme si, že tento tréner so svojím backgroundom, charizmou a aj tým, že je spoza hraníc lebo tím je po individuálnej stránke na vysokej úrovni, dovolím si tvrdiť, za môjho pôsobenia v klube najlepší. Dospeli sme všetci jednoznačne k názoru, že tento tréner je ten pravý," poskytol prvú oficiálnu informáciu prezident HC Košice Ľubomír Veme.
Nový kormidelník sa potom vyjadril k tomu ako došlo k nadviazaniu kontaktu s košickým klubom a tiež k svojmu odchodu z Brna, kde podobne ako jeho predchodca v Košiciach Ján Šterbák, sám ponúkol rezignáciu.
"Prvý kontakt prebehol v sobotu okolo poludnia. Kým som sa rozhodol začal som o tom intenzívne premýšľať a výsledok je ten, že som tu. Poznám toto mužstvo, ale žiadneho hráča osobne. Bol som sa naň pozrieť v piatok v Trenčíne, kde prehralo na trestné strieľania. Zapôsobilo na mňa veľmi dobrým dojmom. Bol som sa tam pozrieť len z hokejového záujmu, aby som nestratil kontakt a videl dve špičkové družstvá slovenskej extraligy. Do Brna som prišiel pred rokom. Veľa sa tam hovorí o extralige, je pre to ešte veľa urobiť. Zaviedol som niektoré zmeny k prechodu od amatérskeho hokeja k profesionálnemu. Napriek tomu, že sme zlepšili všetky ukazovatele, sledované v hokeji, neboli dostatočné k tomu, aby mužstvo jednoznačne nakročilo do extraligy. Vzhľadom na to, aké sa okolo mužstva vytvorilo prostredie, rozhodol som sa hráčom pomôcť tým, že uvoľním to napätie. V momente, keď sa za mňa objavila náhrada, vedenie klubu s tým súhlasilo a z funkcie ma uvoľnilo."
Rostislav Čada sa netajil, že sa potrebuje bližšie zoznámť s kolektívom a pomôcť by mu v tom mal aj doterajší asistent Anton Tomko, ktorého pozná. Jedným z jeho prvých poznatkov, ale len z jediného zápasu v Trenčíne, bolo, že "treba popracovať na defenzíve".   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606