magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Tréner Košíc Ján Šterbák abdikoval, nasledoval trojicu kolegov...
@ Aktuálne -> Šport      Jan 25 2008 - 05:25 GMT
(TASR) - K trénerskej zmene prišlo v piatok na striedačke HC Košice. Ján Šterbák na funkciu hlavného trénera piateho tímu hokejovej Slovnaft extraligy abdikoval.

V piatok pre zápas 46. kola na ľade slovenskej 20-tky už chýbal a aj v nedeľňajšom súboji v Nitre bude koučovať jeho doterajší asistent Anton Tomko. Meno Šterbákovho nástupcu bude známe po zasadnutí Správnej rady HC Košice v pondelok 28. januára.
V prebiehajúcej sezóne ide už o štvrtú trénerskú zmenu. Prvým odvolaným trénerom bol Ivan Dornič v Nitre, ktorý na striedačke HK Ardo prežil len štyri kolá. O kolo viac vydržal na striedačke HKM 32 Liptovský Mikuláš Milan Jančuška. Tretím koučom, ktorý "neprežil", bol Vladimír Hiadlovský z MsHK Žilina, ktorý sa porúčal po 26. kole, keď vlci podľahli doma Kežmarku 1:2.
Vedenie HC Košice sa v tejto sezóne netajilo vysokými ambíciami, mužstvo ich však herne ani výsledkovo od začiatku nenapĺňalo. Po 11 kolách sa potácalo na 7. mieste len s 18 bodmi (12 bodov za vtedy vedúcim Trenčínom). Najlepšie stáli Košičania v tabuľke po 32. kole, keď boli na 2. mieste s 59 bodmi a pred rozdelením na pár-nepár klesli na 5. miesto so 73 bodmi s 23 bodovou stratou na vedúci Slovan.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606