magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Mesto rozširuje spoluprácu s Vysokými Tatrami pri ochrane obyvateľstva.
@ Aktuálne -> Región      Jan 25 2008 - 08:41 GMT
(TASR) - Dodatok o spolupráci v oblasti ochrany obyvateľstva ako súčasť Memoranda o porozumení a spolupráci medzi mestami Košice a Vysoké Tatry podpísali včera ich primátori František Knapík a Ján Mokoš.

Mestá sa v dodatku memoranda zaväzujú skvalitňovať plánovanie ochrany obyvateľstva s dôrazom na zjednotenie plánovacej dokumentácie vypracovaním scenárov a metodických postupov činnosti po vzniku mimoriadnej udalosti. Zvýšiť chcú tak ochranu obyvateľstva a pripravenosť na riešenie mimoriadnych udalostí.

"Predpokladáme spoluprácu krízových tímov pri nácvikoch možných situácií ohrozujúcich život občanov," povedal Knapík.

Ako ďalej spresnila hovorkyňa Magistrátu mesta Košice Jana Geročová, samosprávy zdokonalia pripravenosť svojich riadiacich orgánov formou teoretickej prípravy, praktických cvičení, tréningov a modelových situácií zameraných na riešenie následkov mimoriadnych udalostí a ochranu života, zdravia a majetku osôb.

Úlohou Vysokých Tatier a Košíc bude aj zabezpečenie efektívneho využitia pridelených rozpočtových prostriedkov na realizáciu úloh v jednotlivých oblastiach činnosti. Budú tiež zlepšovať systém krízovej ekonomiky s dôrazom na zabezpečenie nevyhnutných zdrojov na prežitie.

Memorandum o spolupráci podpísali obe mestá 30. júna 2006 a neustále ho dopåňajú o dodatky, vyplývajúce zo vzájomných možností.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk