magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Starostka mestskej časti darovala časť odmien na lavice do kostola.
@ Aktuálne -> Rôzne      Jan 14 2008 - 11:30 GMT
(TASR) - Na zakúpenie lavíc do nového miestneho kostola darovala približne polovicu zo svojich sedemdesiattisícových koncoročných odmien starostka košickej Mestskej časti Dargovských hrdinov Monika Smolková (Smer - SD).

"Ja som odovzdala peniaze pánovi farárovi, ktorý ich zbiera a keď bude potrebná čiastka, budú lavice v priebehu tohto roka inštalované," uviedla starostka pre TASR. Ide o nový rímskokatolícky kostol na tomto košickom sídlisku zvanom Furča, ktorý bol posvätený vlani. Zatiaľ tam majú veriaci len požičané stoličky a čakajú na lavice.
Aj keď starostka podľa vlastných slov bola proti odmenám, pretože obec je po finančnom škandále s výstavbou nájomných bytov z čias jej predchodcu v zložitej finančnej situácii, poslanci sa zhodli na tom, že si ich zaslúži. Pre mestskú časť získala totiž peniaze aj z iných zdrojov, ako je štátny rozpočet. Milión korún to bolo napríklad na výstavbu viacúčelového ihriska a ďalších 750 000 korún na počítačový kurz.
Smolková je aj poslankyňou NR SR a Zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk