magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

HC Košice - HK Ardo Nitra 6:4 v 39. kole extraligy - sumár,text
@ Aktuálne -> Šport      Jan 07 2008 - 02:56 GMT
(TASR) - HC Košice - HK Ardo Nitra 6:4 (1:0, 3:3, 2:1)
Góly: 29. a 58. Špelda, 11. Kmiť, 31. J. Faith, 34. Rudolf Huna - 24. Ľ. Kolník, 26. T. Sedlák, 39. Dornič, 48. Galko. Rozhodcovia: P. Grečko- Junek, Müllner, vylúčenia: 3:8, navyše Kmiť (Košice) 5 min.+DKZ za hru zdvihnutou hokejkou a zranenie súpera - M.Kováčik (Nitra) 10 min. za nešportové správanie, presilovky:1:3, oslabenia: 0:1, striedania: od 54. Jenčík (Košice), 4821 divákov.

Trojkolový pôst súperov z 5. a 10. miesta tabuľky chceli ukončiť predovšetkým Košičania, zvlášť keď vzájomné zápasy i súboje v Steel Arene hovorili jasne v ich prospech. Menej už to, že nemohli nastúpiť maródi I. Droppa a Kledrowetz po prehre 1:4 v Skalici zostala pokope iba jediná domáca päťka. Oživenie to však dlho neprinieslo, úvodná desaťminútovka bola vyslovene nudná. Len veľmi málo sa zmenilo po vedúcom góle Kmiťa pri jednej z troch košických presiloviek. Brankári veľa práce nemali (pomer striel 6:8), domáci Lipovský mal v 18. minúte šťastie pri tutovke Hronského. Zákrok Kmiťa v 21. min na hosťujúceho Šimka potrestali rozhodcovia trestom 5 minút a do konca zápasu a Nitrančania dvoma gólmi z presilovky. Domáci sa však nevzdali, zredukovali zostavu na tri útočné formácie a hlavne dokázali využiť hrubé chyby obranných radov súpera. Za dve minúty obrátili z 1:2 na 3:2 a po sóle Rudolfa Hunu na 4:2. Zo sna o už istom víťazstve ich vyviedla ďalšia gólová šanca Hronského a vzápätí Dorničov gól pri vlastnom oslabení na 4:3. Deň otvorených dverí so sériou šancí na oboch stranách pokračoval aj v záverečnom dejstve. Skončil šťastne pre Košičanov, pričom pozoruhodné bolo to, že Nitra nedala gól pri rovnovážnom stave - trikrát skórovala z presiloviek, raz pri vlastnom oslabení.

hlasy trénerov:
Ján Šterbák, tréner HC Košice: "Sme radi, že sme tento zápas vyhrali a získali tri body. Nie sme však spokojní s herným prejavom, bol ťakopádny, súčinnosť formácií nefungovala tak ako sme si to predstavovali. Urobili sme chyby aj v obrannej hre, dostali sme doma štyri góly a to sa mi zdá priveľa."

Jan Neliba, tréner HK Ardo Nitra: "Prišli sme do Košíc s obavami, aj kvôli ceste. Nakoniec sme uhrali prijateľný výsledok a musím poďakovať chlapcom za predvedený výkon. V niektorých fázach sme boli domácim vyrovnaným súperom. Nemáme však také individuality ako napr. Bartoš či Špilár, ktorý bol podľa mňanajlepším hráčom na ľade."   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606