magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Vodné pólo: Výsledok z Rumunska Nakiča povzbudil, nominácia až po Holandsku
@ Aktuálne -> Šport      Dec 07 2007 - 04:21 GMT
(TASR) - Slovenská seniorská vodnopólová reprezentácia ukončila v košickej krytej plavárni tretí zo série výcvikových táborov v príprave na kvalifikáciu ME 2008 v Malage. Zverencov chorvátskeho trénera Ante Nakiča a jeho asistenta Pavla Sirotného čaká presne o štyri týždne (4. januára 2008) v kvalifikačnej B-skupine v Montpellieri tím domáceho Francúzska, na druhý deň Nemecko a napokon Ukrajina.

Do A-kategórie ME v Španielsku postúpia iba prvé dva kolektívy. Slovensko by chcelo byť medzi nimi. "Medzinárodná plavecká liga (LEN) stanovila pre tri kvalifikačné skupiny začiatok januára, čo nie je pre nikoho šťastný termín, ale iný sa v kalendári nenašiel a musia sa s tým vyrovnať všetci, teda aj my," povedal pre TASR Ante Nakič, ktorý sa so Slovenským zväzom, rovnako ako jeho asistent Sirotný, dohodli na obdobie do konca kvalifikácie.

Inou otázkou je úzka základňa na Slovensku, menší výber hráčov a v poslednom období aj vnútorné problémy. Na budúci týždeň plánovaný výcvikový tábor reprezentantov pre zápasy ČH Hornets Košice, hlavného dodávateľa hráčov, v Interlige Hornets a v Česko-Slovenskom pohári v Prahe museli zrušiť podobne ako plánované úvodné v Novákoch súvislosti s požadovanou finančnou kompenzáciou pre košických hráčov. Problém, ktorý uviedol ako dôvod odchodu z postu prezidenta SZVP Eduard Prelovský. "Zatiaľ berieme situáciu taká aká je, nemienim sa do toho miešať. Až na záverečné sústredenie 26.-30. decembra v Holandsku, kde chceme odohrať 4 zápasy už i s legionármi, môžeme trénovať iba s hráčmi z domácej súťaže. Kolektív je rôznorodý, polovica sú hráči skúsenejší, druhú tvoria nádeje najmä v juniorskom veku. Predstavu o základnej kostre tímu pre kvalifikáciu mám, otáznik je možno ešte na 2-3 postoch. Ak nebudú iné problémy, napríklad zdravotné, tak základom bude sedmička legionárov hrajúcich v zahraničí a zvyšok 5-6 hráči zo slovenskej extraligy," dodal Nakič.

Na reprezentantov ešte čaká výcvikový tábor 17.-22. decembra a spomínaná spoločná príprava v Holandsku. Od neúspešnej svetovej OH-kvalifikácii v Bratislave odohrali Slováci jediný zápas v rumunskej Oradei (prehrali 12:13) a štyri majú v pláne v Holandsku, čo nie je veľa. "Samozrejme, v minulosti som bol zvyknutý, že mužstvá, ktoré som trénoval, mali za sebou desiatky stretnutí, kvalitných doma i v pohároch či v reprezentácii, ale čo s tým urobím. V Rumunsku sme však dobre zatrénovali a potešil ma i výkon mužstva. Do začiatku 4. štvrtiny sme viedli a boli lepší, pritom domácim chýbali iba traja hráči, nám 7 legionárov. Musíme urobiť v príprave maximum, aby sme postúpili z kvalifikácie do Malagy. Do Holandska pôjde 15 hráčov a 13 z nich odletí 2. januára z Bratislavy do Montpellieru," uzavrel aktuálny stav v slovenskej mužskej reprezentácii jej chorvátsky tréner Ante Nakič.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606