magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Veľvyslanec USA Rodolphe Vallee sa lúči so Slovenskom.
@ Aktuálne -> Región      Nov 30 2007 - 03:05 GMT
Americká obchodná komora v Slovenskej republike (AmCham) zorganizovala dňa 29.11. vo Veľkej sále historickej budovy košickej radnice slávnostnú rozlúčku s veľvyslancom USA na Slovensku Rodolphom Valleem. S veľvyslancom sa prišli rozlúčiť predstavitelia miestnej samosprávy, akademickej obce, tretieho sektora a najvyšší predstavitelia spoločností pôsobiacich v regióne východného Slovenska, vrátane najvýznamnejších zahraničných investorov.

Pán veľvyslanec prevzal viacero ocenení od zástupcov mesta, samosprávneho kraja, Technickej univerzity a HC Košice.

V priateľskej atmosfére veľvyslanec zaspomínal na obdobie prežité na Slovensku a povedal, že sa u nás už necíti ako cudzinec a odnáša si našu krajinu vo svojom srdci. Za jeden z najzaujímavejších momentov svojho pôsobenia na Slovensku označil gól, ktorý vsietil do bránky českého tímu na slávnostnom otvorení Steel Arény v Košiciach. Rozlúčka sa uskutočnila vďaka sponzorskej podpore US Steel Košice.

Členské spoločnosti AmCham a viacerí čestní hostia sa budú môcť s veľvyslancom rozlúčiť aj počas slávnostnej recepcie, ktorá sa uskutoční v utorok 4. decembra 2007 v novej budove Slovenského národného divadla v Bratislave.

Americká obchodná komora (AmCham) bola založená v roku 1993 v Bratislave ako nezávislá a sebestačná organizácia financovaná výhradne z príspevkov svojich členov. V septembri 2003 bola otvorená nová pobočka AmCham v Košiciach s cieľom podporiť ekonomický rozvoj vo východoslovenskom regióne. Dnes patrí medzi najaktívnejšie zahraničné obchodné komory na Slovensku. Jej členská základňa v súčasnosti predstavuje viac ako 300 medzinárodných i slovenských spoločností, vrátane mnohých z najväčších a najvýznamnejších firiem na Slovensku. Z uvedeného počtu tvoria približne 40% slovenské spoločnosti, zhruba 30% je amerických a približne 30% predstavujú spoločnosti z rôznych iných krajín. Členské firmy Americkej obchodnej komory v SR v súčasnosti generujú približne 20% HDP Slovenska.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606