magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Basketbal.-EL: Košice bez McCarvilleovej podľahli Valenciennes aj do tretice.
@ Aktuálne -> Šport      Nov 29 2007 - 02:51 GMT
(TASR) - Basketbalistky KOSITu 2013 Košice podľahli v stredajšom stretnutí 4. kola C-skupiny Euroligy francúzskemu tímu US Valenciennes Olympic 58:62. Najmä v závere mali víťazky lepšie nervy a presnejšiu mušku. Vďaka tomu vyhrali už tretie vzájomné stretnutie s Košičankami v Eurolige.

C-skupina - 4. kolo:
KOSIT 2013 Košice- US Valenciennes Olympic 58:62 (26:21)
Zostava a body Košíc: Michulková 22, Jalčová 19, Jurčenková 7, Kováčová 6, Gearldsová 2 (Minčíková 0, Butlerová 0, Číkošová 2, Jendrichovská O)- Gomisová 19, Zarová 16, Badeová 10. TH:13/10-17-16,trojky: 0:6, osobné chyby: 20:16, 2000 divákov- Gorškov (Rusko), Kremerová (Nem.), Foufis (Grécko)

Oba kolektívy akoby si až príliš uvedomovali dôležitosť zápasu, na palubovke prevládala nervozita. Navyše domácim sa pri rozcvičke zranila kľúčová hráčka, Američanka McCarvilleová. Jej neúčasť "riešili" domáce hráčky hlavne v prvej štvrtine, kedy súperky mali mierne navrch. Z oboch strán však bolo málo streleckých pokusov a tak ani jeden kolektív nezískal výraznejšie vedenie. Až v druhej desaťminmútovke prišla košická šnúra 12:4 a na prestávku odchádzali hostiteľky so sľubným 5-bodovým náskokom. Najviac k tomu dopomohla zvýšená bojovnosť slovenského majstra a najmä strelecky disponovaná Michulková, ku ktorej sa pridala aj kapitánka tímu Jalčová. Prestávka však zrejme viac pomohla francúzskemu tímu. Prekonali hluché strelecké minúty, strelecky sa chytili jeho hlavné opory a odrazu viedli až o osem bodov (44:36). Potom sa však znovu začali presadzovať basketbalistky Valenciennes a získali až 9-bodový náskok. Mohutný finiš a enormná snaha domácich sa v závere postarali o drámu. Minútu pred koncom boli iba 58:60, ale francúzsky kolektív si už víťazstvo nenechal ujsť, ba dokonca zvýšil na štvorbodový rozdiel.


Hlas trénera Košičaniek Vladimíra Karnaya: "Chudobnému aj z hrnca vykypí. Dnes sa to naplnilo do bodky. Psychicky nám nepomohla neúčasť zranenej McCarvilleovej. Predsa je to 20-bodová hráčka a jej body chýbali. Inak by sme tento zápas vyhrali. Ani súper nevynikal v streľbe, ale dokázal ťažiť z našich chýb a strieľal trojky, kedy potreboval."   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606