magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Katriňák a Jakeš prevzali nové motocykle na Rely Dakar.
@ Aktuálne -> Šport      Nov 28 2007 - 02:58 GMT
(TASR) - Slovenskí motocykloví reprezentanti Jaroslav Katriňák a Ivan Jakeš prevzali v utorok v Košiciach nové motocykle KTM 690 RR. Už o šesť týždňov s nimi absolvujú jubilejný 30. ročník Rely Dakar (5.-20. januára 2008).

Slávnostnému odovzdaniu a predvedeniu technicky vyspelejších strojov predchádzal podpis zmluvy o hlavnom reklamnom partnerstve medzi Adams, k.s. a Envirom Servis Moto teamom, ktorý je domácim tímom oboch slovenských jazdcov. Jakeš sa pri tejto príležitosti stal prvýkrát aj členom nadnárodného regionálneho Old Spice Dakar Teamu, v ktorom sú aj jazdci z Česka, Maďarska a Slovinska.
Nový motocykel vyrobili v limitovanej sérii, stojí 900 tisíc Sk a do užívania ho na Slovensku dostali iba Katriňák a Jakeš. Je ľahší zhruba o 50 kg, lepšie ovládateľnejší a nerobia mu problémy aj väčšie skoky. "Úplne najväčší rozdiel je v jazdných vlastnostiach. Nový motocykel sa ľahšie ovláda, lepšie zatáča a drží stopu a je pokojnejší. Myslím si, že sa vydaril po všetkých stránkach, o pár rokov bude možno aj jednotkou v Rely. Mal som možnosť 2-3 týždne na ňom trénovať na motorkárskej dráhe, dá sa na ňom aj veľmi dobre skákať. Oproti starému motocyklu je lepší možno až o 50 percent," tvrdí J. Katriňák.
Trochu v inej polohe je Ivan Jakeš:" Ja som sa s motorkou ešte nezoznámil, pretože mi prišla až dnes. Budem však na nej intenzívne pracovať a trénovať, aby som to mal jednoducho v oku a v rukách. Jaro mi hovoril, že je ďaleko lepšie ovládateľná ako starší model. Dúfam, že s ňou bude lepší prejazd po púšti. Hlavne v Maroku, kde je kamenistý terén."   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606