magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Moderný závod na prevodovky otvorila v Kechneci spoločnosť GFT.
@ Aktuálne -> Región      Nov 22 2007 - 13:33 GMT
(TASR) - Významnú investíciu pre Slovensko a najmä jeho východný región v objeme približne 300 miliónov EUR predstavuje nový závod na výrobu prevodoviek, ktorý v Priemyselnom parku v Kechneci v okrese Košice - okolie dnes oficiálne otvoril celosvetový výrobca prevodoviek Getrag Ford Transmissions (GFT).

S využitím najmodernejšej technológie s vysokou pridanou hodnotou bude kechnecký závod GFT Slovakia, zamestnávajúci 450 ľudí, produkovať ročne 110 000 najmodernejších dvojspojkových automobilových prevodoviek typu Getrag PowerShift a 100 000 motocyklových prevodoviek.
Výrobná kapacita by do roku 2010 mala dosiahnuť 220 000 prevodoviek PowerShift ročne. V rovnakom čase by v závode malo vzniknúť ďalších 300 pracovných príležitostí, najmä technického zamerania.
Závod už k dnešnému dňu vyrobil prvých 1 000 prevodoviek, ktoré v spolupráci s odberateľmi teraz testuje. Na svetový trh pre popredných výrobcov automobilov - spoločnosti Volvo, Ford a Mitsubishi by sa mali dostať začiatkom budúceho roka.
Na slávnosti sa zúčastnili predseda NR SR Pavol Paška, štátny tajomník Ministerstva hospodárstva (MH) SR Peter Žiga, vrcholovový manažment GFT, starosta Kechneca Jozef Konkoly, predseda Košického samosprávneho kraja Zdenko Trebuľa, zástupcovia odberateľov a ďalší hostia.
Rozsiahly projekt kechneckého závodu GFT vznikol v spolupráci investora a MH SR, agentúry SARIO a obce Kechnec.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk