magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Drámu pod košickými košmi rozhodol pre seba slovenský majster.
@ Aktuálne -> Šport      Nov 15 2007 - 03:23 GMT
(TASR) - Basketbalistky KOSIT 2013 Košice zvíťazili v stredajšom stretnutí 2. kola C-skupiny Európskej ligy na domácej palubovke nad belgickým tímom Dexia Namur 70:62 (38:32). Pripísali si tak prvé víťazstvo v skupine, v Eurolige po takmer troch rokoch na domácej pôde.

KOSIT 2013 Košice - Dexia Namur 70:62 (38:32)
Zostava a body Košíc: Michulková 24, Gearldsová 13, McCarvilleová 8, Kováčová 6, Jalčová 14 (Jurčenková 3, Číkošová 0, Čarnoká 0, Minčíková 2)- najviac bodov za hostí: Kraayeveldová 16, Smithová 13, Fleischerová 11. Trestné hody: 17/15 -14/9, fauly: 16 :17, trojky: 7:7, 2200 divákov, rozhodcovia Mazič (Srbsko), Zaščuk (Ukr.) a Calik (Poľ.)


Už prvý polčas hostiteľkám jasne naznačil, že súperky neprišli do Košíc na výlet. Prvé strelecké pokusy na oboch stranách skončili neúspešne, ale skôr sa zbavili nervozity hráčky Namuru, viedli 4:0 a 6:2 a vďaka úspešným trojbodovým pokusom (5:1) si udržiavali mierny náskok. Domáci kolektív držala nad vodou najmä strelecky úspešná Michulková a najmä jej zásluhou získali Košičanky pred polčasovou prestávkou dovtedy najvyšší, šesťbodový náskok. Nebolo však zďaleka rozhodnuté, v úvode 3. štvrtiny súperky trestali poľavenie domáceho tímu (25. min 38:43), ale v pravý čas zabrala domáca kapitánka Jalčová a naklonila výsledok v prospech slovenského majstra. Dráma však pokračovala až do samotného konca stretnutia. Domáce hráčky, hnané fanúšikmi siahli až na dno svojich síl, bojovali o každú loptu a hoci nie vždy boli úspešné, ich súper bol oveľa nervóznejší a záver mu, na radosť hostiteľov, nevyšiel.


Vladimír Karnay, tréner Košíc: "Úvodný súboj na domácej palubovke bol bojom aj po psychickej stránke. Veľmi sme chceli doma zvíťaziť, no dosť dlho nám trvalo, kým sme sa dokázali zbaviť stresu. Každé víťazstvo v Eurolige je vzácne a mňa navyše teší, že sme zlomili šnúru štrnástich prehier v Eurolige."   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606