magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Mediálny workshop: Nahliadnite s nami do sveta médií...
@ Aktuálne -> Médiá      Nov 08 2007 - 12:52 GMT
Občianske združenie ÚLET pozýva všetkých žiakov a študentov vo veku 14-19 rokov na celodenný mediálny workshop, ktorý sa uskutoční dňa 23. 11. 2007 v priestoroch Kultúrno-spoločenského centra na Jedlíkovej ulici č. 7 v Košiciach.

Cieľom Mediálneho workshopu je priblížiť prácu v redakciách médií a nahliadnuť do výrobného procesu novín a rozhlasových a televíznych relácií. Masmédiá sú v súčasnosti veľmi atraktívnou oblasťou štúdia. Technológie sa vyvíjajú závratnou rýchlosťou, mení sa i formát médií, prístup k programovej štruktúre, pohľad na diváka a mnoho iných aspektov prípravy mediálneho produktu. Prednášajúci a vedúci mediálnych workshopov sú poslucháči masmediálnej komunikácie s praxou v médiách.

Po krátkej prednáške a diskusnom seminári nahliadnu študenti do sveta médií, zistia, ako to vyzerá pred tým, ako sa noviny dostanú do tlačiarní, odhalia, čo sa skrýva za reláciou odvysielanou v éteri rádia a čo všetko sa zomelie za kamerou. Vyskúšajú si prácu v redakcii novín, natočia rozhlasovú reláciu a pripravia vlastné televízne noviny!

Vo workshope venovanom printovým médiám zistia, ako funguje redakcia novín, ako sa píše správa, reportáž, či ako urobiť anketu. S diktafónom a fotoaparátom v ruke si vyskúšajú prácu v teréne a spoločne so svojimi kolegami redaktormi vytvoria vlastné noviny, ktoré si hneď aj graficky upravia a vytlačia.

V rozhlasovej dielni sa dozvedia, ako vzniká rozhlasový text, precvičia si svoje artikulačné schopnosti, oboznámia sa so základnými pravidlami efektívnej komunikácie a so svojimi kamarátmi vymyslia, nahrajú a nastrihajú vlastnú reláciu. Spoznajú a naučia sa mnoho nového a dostanú vstupenku do imaginárneho rozhlasového éteru.

V televíznom workshope čaká mladých redaktorov improvizácia štúdia televíznych novín. Rozdelia si úlohy a pôjde sa do terénu. Technické typy si osvoja prácu s kamerou a záverečné strihanie získaného materiálu. Investigatívni redaktori sa pustia do tvorby reportáži priamo v teréne. Výsledkom budú skutočné televízne správy.

Mediálny workshop organizovaný Občianskym združením ÚLET má svoje miesto i vo vlnách internetu. Na webstránke medialny-workshop.ulet.sk sa okrem informácii o workshope, presného programu a online-prihlášky objavia všetky mediálne výstupy, ktoré budú výsledkom celodennej práce účastníkov a videovizitky vytvorených redakčných kolektívov.

Poplatok za účasť na celodennom mediálnom workshope je 350 Sk. Cena zahàňa: študijné materiály, účasť na celodennom programe, prácu vo workshopoch, prácu s audiovizuálnou technikou, výstupy z workshopu na CD nosičoch, obed, občerstvenie a nealkoholické nápoje počas celého dňa. Uzávierka prijímania prihlášok je 19. 11. 2007.

Jana Kopernická, PR manažér OZ ÚLET   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk