magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Spišské divadlo povedie Emil Spišák.
@ Kultúra -> Oznamy      Oct 29 2007 - 16:45 GMT
(TASR) - Spišské divadlo v Spišskej Novej Vsi má nového riaditeľa. O vymenovaní Emila Spišáka dnes jednohlasne rozhodli poslanci Košického samosprávneho kraja (KSK).

"Chcel by som, aby sa divadlo otvorilo viacej divákovi, aby chodil nielen divák za divadlom, ale i divadlo za divákom. Malom by sa uberať k novým formám divadelného prejavu, ako je nonverbálne divadlo či rozličné multimediálne projekty. Režírovať v najbližšom období určite nebudem," povedal krátko po vymenovaní do funkcie riaditeľa Spišského divadla Spišák.
Novovymenovaný riaditeľ pôsobil od roku 1981 ako režisér v Divadle Jonáša Záborského v Prešove, neskôr spolupracoval s českými divadlami v Kolíne, Pardubiciach a v Kladne. V spolupráci s Československou televíziou, štúdiom Košice pôsobil najmä pri príprave relácií pre deti a mládež.
Do výberového konania na funkciu riaditeľa divadla v Spišskej Novej Vsi sa prihlásili traja uchádzači, z nich do výberového konania postúpili dvaja.
Predchodca - Štefan Fejko sa funkcie riaditeľa divadla vzdal v marci tohto roku. Vedením divadla bol do ukončenia výberového konania poverený súčasný umelecký šéf Miroslav Dziak-Košický.
Spišské divadlo so 40-ročnou tradíciou je jediné zájazdové divadlo na Slovensku prioritne zamerané na deti a mládež. Ročne odohrá vyše 150 predstavení nielen doma, ale i v zahraničí.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk