magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košický kraj v Bruseli prezentuje Zlatého žobráka
@ Aktuálne -> Médiá      Oct 11 2007 - 03:23 GMT
(TASR) - V rámci Európskeho týždňa regiónov a miest v Bruseli OPEN DAYS 2007 Košický samosprávny kraj (KSK) prezentuje Medzinárodný festival lokálnych televízií Zlatý žobrák.
Zlatý žobrák je prvým a najstarším festivalom lokálnych televízií v Európe. Tohtoročný 13. ročník sa konal 13.-16.júna v Košiciach. "V týždni preplnenom množstvom odborných tém a seminárov bude filmová prezentácia príjemným osviežením nielen pre priaznivcov filmu a médií v Bruseli, ale aj pre všetkých, ktorí milujú kultúru," povedala zástupkyňa KSK v Bruseli Lenka Jurková.

Cieľom festivalu Zlatý žobrák je nielen súťažná prehliadka programov jednotlivých lokálnych televízií, výmena programov, skúseností, nových informácií a technológií, ale aj zvýraznenie košického regiónu a zázemia kultúry v ňom. Na festivale sa prezentujú aj technologické spoločnosti, ktoré predstavujú posledné novinky z televíznej technológie, ktoré napĺňajú kritérium finančnej a výrobnej efektivity.

Zlatý žobrák je tiež miestom na stretnutia lokálnych vysielateľov a zainteresovaných sociológov, ekonómov, politológov či kultúrno-sociálnych pracovníkov. Riaditeľka festivalu Eva Děkanovská ho nazvala aj bránou do Európy pre lokálne televízie z krajín juhovýchodnej Európy.

OPEN DAYS je Európsky týždeň regiónov a miest v Bruseli, ktorý sa koná od 8. do 11. októbra. Ide už o piaty ročník, na ktorom sa prezentuje až 212 regiónov a miest, ako aj viacero spoločností z celej Európy. Hlavnou témou tohtoročných OPEN DAYS je "Premeniť na skutočnosť: Regióny poskytujú rast a prácu". Približne 150 seminárov a konferencií sa sústredí na novú generáciu programov kohéznej politiky.
TASR informovala hovorkyňa predsedu KSK Zuzana Bobriková.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606