magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Vodné pólo: Košické sršne do Istanbulu, v pohároch chcú ešte pokračovať.
@ Aktuálne -> Šport      Sep 25 2007 - 03:37 GMT
(TASR) - Slovenský vodnopólový vicemajster ČH Hornets Košice bude jedným z 26 mužstiev, ktoré v tomto týždni úvodným kvalifikačným kolom rozohrajú v štyroch skupinách nový ročník Euroligy mužov.

Žreb určil Košičanom v istanbulskej A-skupine od 26. do 30. septembra postupne švajčiarske SC Lugano, ruský Lukoil Spartak Volgograd, domáce Yuzme Istanbul, VK Primorac Kotor z Čiernej Hory a na záver holandský PSV Eindhoven a grécky NC Chios. Do 2.kola kvalifikácie postúpia prvé štyri tímy z každej skupiny, 5. a 6. mužstvo si ešte zahrá Pohár LEN.
Košický klub, ktorý vznikol iba pred štyrmi rokmi, bude spolu so ženami majstrovských Vrútok v EPM, jediným slovenským pohárovým zástupcom v tomto ročníku. Košické sršne odcestovali v utorok skoro ráno do Budapešti, odkiaľ odletia do Istanbulu a už večer mali naplánovaný tréning. Na úvod dostali v stredu o 18.30 h papierovo najslabšie Lugano. "Mužstvá z Čiernej Hory, Ruska, Grécka majú svoju kvalitu, domáce prostredie určite bude chcieť využiť aj Istanbul a podceniť sa nedajú ani Holanďania. Napriek tomu chceme ešte pokračovať v európskych pohároch a pokusíme sa reálne zabojovať aspoň o 4. priečku, zaručujúcu 2. kolo kvalifikácie o Euroligu, ale určite aspoň o štart v Pohári LEN," povedal pred odchodom nový kormidelník tímu Ladislav Bottlik.
K dispozícii bude mať káder 13 hráčov, v ktorom po letných nákupoch pribudli skúsení reprezentanti Karol Bačo, Peter Nižný, Michal Kratochvíl a do bránky nádejný Marek Gális. K oporám patria aj bývalí reprezentanti Róbert Kaid a Peter Veszelits i ďalší hráči s reprezentačnými skúsenosťami.


Program košického tímu: 26. septembra 18.30 SC Lugano, 27. septembra 17.30 Spartak Lukoil Volgograd, 28. spetembra 20.00 Yuzme Istanbul, 29. septembra 10.00 VK Primorac Kotor, 17.30 PSV Eindhoven, 30. septembra 11.15 NC Chios.
Zostávajúce skupiny sa v rovnakom termíne budú hrať v Nice (B), Berlíne (C) a Lisabone.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606