magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

České dni opäť s bohatou a atraktívnou ponukou
@ Kultúra -> Oznamy      Oct 02 2002 - 10:37 GMT
Vernisážou výstavy Imprese, podzim, jeseň 2001 3.októbra vo Východoslovenskej galérii na Hlavnej ulici v Košiciach sa otvorí v poradí už 8. ročník Českých dní. Hlavnými organizátormi tejto tradičnej akcie nad ktorou majú tohto roku záštitu ministri kultúry SR a ČR sú GreArt production, s.r.o. a Generálny konzulát Českej republiky. Popri generálnom reklamnom partnerovi, pivovare Šariš a ďalších reklamných partneroch a sponzorov podujatie finančne podporili aj Ministerstvo kultúry SR, Regionálna organizácia Českého spolku na Slovensku v Košiciach a Mestská časť Košice-Staré Mesto.

Aj tentoraz nebudú dejiskom Českých dni len Košice, nakoľko s niektorými programami sa umelci predstavia v Rožňave, Poprade a v Spišskej Novej Vsi. Tohoročný program je rovnako zaujímavý ako po iné roky a tak si návštevníci budú môcť vybrať z pestrej žánrovej ponuky výstavy, divadelné predstavenie, koncerty, recitál, filmovú premiéru za účasti delegácie tvorcov, rozprávku a muzikál.

Milovníkov strieborného plátna dozaista poteší košická preméra filmu Juraja Nvotu Kruté radosti v hlavných úlohách s O. Větchým, A. Šiškovou, A. Hajdum, J. Satinským , ktorá sa uskutoční 9.X. o 18. hodine v kine Tatra.

12. októbra sa v Jumbe predstaví Miroslav Žbirka s Marthou na koncerte kde popri pesničkách z nového albumu nebudú chýbať ani osvedčené hity ako napríklad Atlantída, Biely kvet, 22 dní, Balada o poľných vtákoch či megahit Co bolí to pøebolí.

17. X. sa v Košiciach, 18. v Poprade a19. v Spišskej Novej vsi predstavia P. Nárožný, K. Fialová a L. Trojan v komédii Traja na lavičke.

Pražské divadielko Andromeda poteší najmenšieho diváka v Košiciach a Rožňave rozprávkou O chytrej kmotre líške.

25. októbra bude Ges-ko dejiskom netradičného koncertu Wabiho Daňěka. Najprv sa nám predstaví v 40 minútovom filmovom profile Jiøího Vondráka a potom samostatným recitálom.

Zlatým klincom 8. ročníka Českých dní bude uvedenie najúspešnejšieho projektu pražskej divadelnej sezóny 2000-2001, muzikálu J. Ledeckého Hamlet. V hviezdnom obsadení v dňoch 15. až17. novembra o 16. a 19. hodine na doskách Jumbocentra v Košiciach uvidíme pod réžijným vedením Z. Trošku a v choreografii J. Ïurovčíka alternujúcich Z. Studénkovú, J. Ledeckého, S. Sklovskú, J. Lehotského, M. Palondera, A. Hryca, M. Greksu, L. Šoralovú, I Gogála a ďalších.Za zmienku stojí aj skutočnosť že sa jedná o predstavenie po prvý raz na Slovensku ozvučenom systémom "Theatre surround".

Zakúpením každej vstupenky ktoré možno dostať v ICMK Hlavná 59, v pokladni Jumbocentra, v MIC . ND Dargov či priamo v spoločnosto GreArt Production na Bielej tri prispejete na obnovu pražských divadiel zničených záplavami.

Samozrejme že aj tento rok sa uskutočnia Dni českej kuchyne, ktoré prebehnú v dňoch 7. až 13. októbra v dvanástich podnikoch Košíc, pričom ich slávnostné otvorenie sa už tradične uskutoční v Plzeňskej hospodě na Bielej 3.

Prehľadný program:

Program Českých dní 20023.-13.X
15.00 hod.STM Hlavná 88
vernisáž výstavy Imprese,podzim,jeseň 2001
/organizujú RO ČSnS Košice a Slovenské technické múzeum /

3 .X.
16. 00 hod. VSG Košice Hlavná 27
Slávnostné otvorenie 8. ročníka Českých dní 2002

3.X
17.00 hod. Galeria NOVA Hlavná 88
ANIMA – výstava fotografií M. Stibora

9.X.
18.00 hod. Kino Tatra
Kruté radosti – premiéra filmu J. Nvotu

12.X
19.00 hod Jumbo centrum
Modré turné - koncert
/M. Žbirka a Martha/

14.X.
9.00 a 11.00 hod. CVČ Domino
O chytré kmotre lišce
rozprávka pražského divadla Andromeda

15.X.
11.00 hod. Rožñava – OKC
O chytré kmotre lišce

17.X.
19.00 hod. Jumbo centrum
Tøi na lavičce – komédia
/ P. Nárožný, K. Fialová, L. Trojan/

18.X.
19.00 hod. Poprad – klub Vagónky
Tøi na lavičce – komédia

19.X.
19.00 hod. Spišská Nová Ves –divadlo
Tøi na lavičce – komédia

24.X.
15.30 hod. ŠVK Hlavná 10
vernisáž výstavy O Slovensku v českých knihách
a časopisoch do roku 1918
/organizujú RO ČSnS Košice a Štátna vedecká knižnica /

25.X.
17.00 hod. KSC Južan
Permoník- koncert
/ detský spevácky zbor z Karvinej/
organizuje ČSnS RO Košice

25.X.
19.00 hod. GeS Klub
filmový profil W. Daněka spojený s recitálom

15. –17.XI.
16.00 a 19.00 hod. Jumbo centrum
Hamlet – muzikál J. Ledeckého
/ Východoslovenská premiéra najúspešnejšieho pražského projektu sezóny 200 –2001/
  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk