magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Stretnutie na polceste...
@ Aktuálne -> Región      Sep 04 2007 - 12:08 GMT
Na potrebe cyklistického sprejazdnenia trasy medzi Košicami a Prešovom po „ starej ceste“ sa zhodli košickí i prešovskí cyklisti, ktorí sa stretli prednedávnom na polceste medzi susedskými východoslovenskými mestami v Lemešanoch so starostom tejto obce. Stretnutie iniciovali Spolok na podporu skrášľovania Košíc a Cyklistická únia Košice. Prešovských cyklistov reprezentoval Slovenský cykloklub SCK - Šariš Prešov.

„Rozvoj cyklistickej dopravy by určite podporil turistický ruch v regióne“, tvrdil na stretnutí predseda Spolku na podporu skrášľovania Košíc Ladislav Rovinský. Všetci prítomní privítali iniciatívu starostu z Lemešian Jaroslava Buzogáňa, ktorý prisľúbil, že predloží regionálnemu združeniu obcí EkoTorysa návrh, aby sa venovalo otázke rozvoja cyklistickej dopravy a na svoje rokovanie prizvalo zástupcov cyklistických organizácií.
Po informácii starostu o neúmernom počte usmrtených občanov z Lemešian pri dopravných nehodách predstaviteľ Cyklistickej únie Karol Labaš upriamil pozornosť na potrebu predchádzať tragédiám prostredníctvom technických i organizačných opatrení. Zdôraznil, že súbeh diaľnice je dôvodom na to, aby sa razantnejšie presadzovalo znižovanie rýchlosti aj intenzity tranzitnej motorovej dopravy cez Lemešany i ďalšie obce pri trase diaľnice.
Predseda prešovského cykloklubu Daniel Bača tak isto upriamil pozornosť na to, ako ťažko to majú cyklisti z tohto mesta dostať sa do Košíc. Veď aj košickí cyklisti sa na miesto stretnutia museli dostať po ceste pre motorové vozidlá, na ktorú cyklisti nesmú. „Táto cesta tvorí prekážku rozvoja cyklistickej dopravy, turistického ruchu i zdravého vývinu oblasti medzi Prešovom a Košicami“, dodal.

Cyklisti sa dohodli, že spoločný výlet si zopakujú 21.septembra v rámci spomienky na 110. výročie prvej spoločnej akcie košických a prešovských cyklistov a prídu do Prešova. Na záver tohto spoločného stretnutia navštívili tradičnú burzu starožitností v Budimíri.

-lak   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk