magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Soňa Kotánová - výber z tvorby.
@ Kultúra -> Výstavy      Sep 03 2007 - 11:04 GMT
V stredu 5. septembra 2007 sa v Galérii Krajského osvetového strediska v Košiciach predstaví svojou tvorbou známa košická výtvarníčka Soňa Kotánová. Dlhé roky je členkou Klubu košických výtvarníkov, tvoriť začala už v detských rokoch. Absolvovala 2 cykly ľudovej školy umenia, svoju detskú kresbu vystavovala v Maďarsku, Poľsku, bývalom Sovietskom zväze a Indii.
Je aktívnou členkou Klubu košických výtvarníkov, zúčastňuje sa na klubových výstavách a plenéroch.

Soňa Kotánová patrí k najproduktívnejším neprofesionálnym výtvarníkom v košickom regióne. Pravidelne sa zúčastňuje všetkých výtvarných aktivít Krajského osvetového strediska. Na regionálnych a krajských súťažných výstavách výtvarnej tvorby Košická paleta sa umiestňuje na popredných miestach. Je pravidelnou účastníčkou medzinárodných plenérov organizovaných KOS, náš kraj reprezentovala na plenéri v Maďarsku a Grafickej dielni organizovanej Národným osvetovým centrom v Bratislave. Košickej výtvarnej verejnosti sa zatiaľ predstavila dvomi samostatnými výstavami.

Soňa Kotánová v mnohých obrazoch zobrazuje motív času, kde sa naň pozerá z rôznych aspektov a snaží sa ho využiť naplno, čo vystihuje motto : „ Kto má čas a čas čaká, čas tratí „. Rada pracuje so zbytkami, pretvára staré na nové, dáva nové myšlienky a zmysel spájaním starého a nového a dotvára ich. Lákajú ju koláže rôznych druhov, vo svojej tvorbe sa venuje maľbe olejom, temperou, akvarelom, grafike, v poslednej dobe sa venuje asambláži, fotokoláži a počítačovej grafike. Autorka inklinuje k expresívnej, abstraktno – symbolickej tvorbe, kde symbol, ktorý znázorňuje, má otvárať myšlienky, otázky pre každého iné, na ktoré hľadá odpovede v sebe a okolo seba.

Krajské osvetové stredisko v Košiciach a autorka vás pozývajú dňa 5. septembra 2007 o 16.30 do Galérie KOS na Hviezdoslavovej ulici 7 v Košiciach na otvorenie výstavy Soni Kotánovej Výber z tvorby. Výstava bude sprístupnená do 28. septembra 2007   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk