magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Ochranári vyzvali na zapojenie sa do Európskeho týždňa mobility v Košiciach.
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Aug 28 2007 - 06:27 GMT
(TASR) - Spolok na podporu skrášľovania Košíc (SPSK) vyzýva predstaviteľov mesta na organizovanie Európskeho týždňa mobility 2007.

"Vyzývame predstaviteľov mesta, aby v rámci kandidatúry na Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) prihlásili Košice do Európskeho týždňa mobility (ETM)," uvádza sa v dnešnej výzve SPSK.
Spolok v súvislosti so zámermi podujatia navrhuje zaviesť v meste niekoľko opatrení, akými sú osobitné jazdné pruhy pre mestskú hromadnú dopravu (MHD), zvýšenie počtu priechodov pre chodcov, bezbariérové priechody, cyklistické trasy, priechody pre cyklistov, strážené parkoviská bicyklov, zníženie rýchlosti jazdy v celom meste na 50 km/hod., inde až na 30 km/hod., monitoring stavu ovzdušia a povolenie na prepravu bicyklov v MHD v tarife detský kočiar.
"Opatrenia na rok 2007 prispejú k bezpečnosti na cestách a k zlepšeniu kvality života Košičanov. Mesto ich môže bez väčších nákladov okamžite realizovať. Ich odkladanie môže priniesť zbytočné ľudské obete," dodal Ladislav Rovinský zo SPSK.
ETM sa organizuje už päť rokov a jeho cieľom je dlhodobo ovplyvňovať dopravné problémy v mestách a zároveň zlepšiť zdravie a životnú úroveň Európanov. Organizuje sa každý rok od 16. do 22. septembra. Šiesta séria ETM sa organizuje na tému Ulice pre ľudí. Táto téma šíri jasný odkaz, že zväčšovanie cestného priestoru pre autá nie je odpoveďou na existujúce dopravné problémy, uvádza sa na stránke projektu www.etm.arr.sk   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606