magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Vodné lyžovanie: V septembri štyri vrcholy, Slováci chcú z nich aj medaily.
@ Aktuálne -> Šport      Aug 27 2007 - 03:37 GMT
(TASR) - Štyri šampionáty, z toho jedny MS a tri ME, čakajú v septembri aj na slovenských reprezentantov vo vodnom lyžovaní. Nominácie schválilo predsedníctvo Slovenského zväzu vodného lyžovania po víkendových pretekoch IQ Servis Cup v Košiciach.

V rakúskom Linzi usporiadajú už 1. a 2. septembra MS mužov a žien open za člnmi, na ktorých budú Slovensko reprezentovať Martin Bartalský, Barbora Kolesárová (na náklady zväzu) a dvojica Marek Mlynek a Peter Galba (zväz hradí len čiastočne). V silnej konkurencii môžu len prekvapiť, nemajú vysoké ciele. Na ME dorastencov a juniorov 22.-23. septembra v talianskom stredisku Recetto odcestuje iba Kolesárová, pričom aspoň v dvoch disciplínach by jej nemalo uniknúť finále.
Pretekári za vlekom majú svoje tohtoročné ME v Nemecku. Najskôr muži a ženy 8.-9. septembra v Twistsee. V nominácii sú Eva Oravcová, Zuzana Vráblová a Miroslav Hríbik, od ktorých sa predpokladá medailový zisk. Najmä od úradujúceho svetového šampióna v akrobatickej jazde Hríbika, ale šancu má i v dobrej forme jazdiaca Oravcová. O týždeň neskôr organizujú ME juniorov do 15 a 19 rokov v Rieste-Alfsee. Nominácia poltucta nádejí rovnako naznačuje možnosť medailového návratu. V kategórii do 15 rokov sa o to pokúsia Patrícia Matisová, Radovan Hynek a Alexander Vaško ml., v súťaži do 19 rokov Richard Marcinčin, Peter Brezovský a Zuzana Vráblová.
Pri tejto príležitosti rozhodli, že v Havířove neuskutočnený spoločný český a slovenský šampionát juniorov vlekárov zorganizujú 22. a 23. septembra v Košiciach.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606