magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Rómska základná škola v Košiciach dostala pomoc z Nemecka.
@ Aktuálne -> Školstvo      Aug 16 2007 - 09:24 GMT
(TASR) - Zlepšiť materiálno-technické vybavenie Súkromnej základnej školy pre rómske deti na Galaktickej ulici v Košiciach pomôže školský nábytok, ktorý previezol dnes do školy kamión z Nemecka.

Pomoc poskytla škole nemecká nadácia Initiative Kinderlachen, informovala riaditeľka Eva Gašparová. Od nemeckých priateľov prišlo približne 150 školských lavíc, 200 stoličiek, skrinky, tabule a počítače. Spolupráca školy a nadácie, ktorú založili manželia Martina a Roland Ockerovci, sa začala ešte vlani a podľa Gašparovej bude pokračovať.
Ako informovala ďalej riaditeľka, do súkromnej základnej školy na Galatickej ulici v Košiciach chodia deti z košického rómskeho sídliska Lunik IX, o čom rozhodli ich rodičia. Jej špecifikom je to, že má veľký podiel integrovaných žiakov s poruchami písania, čítania či počítania, ktorí majú individuálne vzdelávacie programy. V opačnom prípade by podľa Gašparovej možno skončili v špeciálnych školách.
Vlani - v prvom roku existencie mala škola 53 žiakov, z ktorých bolo 23 integrovaných. V školskom roku 2007-2008 to už bude približne 120 žiakov. Vedeniu školy a učiteľom pomáhajú rómski asistenti. Na zvoz detí z pomerne vzdialeného sídliska Lunik IX poskytol Úrad vlády SR 200 000 korún a škola hľadá ďalších sponzorov.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk