magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Riaditelia košických ZŠ sa zúčastnia na konferencii "Kto je kto v Európe?"
@ Aktuálne -> Školstvo      Aug 15 2007 - 10:16 GMT
(TASR) - Približne 100 až 150 riaditeľov a učiteľov základných škôl v Košiciach sa v posledný augustový deň zúčastní na medzinárodnej konferencii "Kto je kto v Európe?".

Medzinárodnú konferenciu, prvú svojho druhu v Košiciach, sa rozhodla zorganizovať v rámci košického festivalu národov a národností FEMAN 2007 informačná kancelária Európskeho parlamentu a slovenské zastúpenie Európskej komisie. Účasť prisľúbil aj eurokomisár Ján Fígeľ.
"Okrem zaujímavých hostí, ktorí prijali pozvanie na konferenciu, sa bude rozprávať aj o budúcnosti Európskej únie, o programoch pre mládež, je tu aj informácia o Európskom roku medzikultúrneho dialógu 2008, ale aj informácia o Schengene. Košice sú vstupom aj výstupom pre Európu, smerom na východ aj na západ," v stručnosti predstavil časť konferencie jeden z jej organizátorov Eduard Buraš zo združenia FEMAN. "Som rád, že sa nám podarí zabezpečiť dostatok informačných materiálov na distribúciu. Boli by sme radi, keby sa nám v budúcnosti podarilo zorganizovať pre košických učiteľov cestu do Bruselu," dodal.
Medzinárodná konferencia "Kto je kto v Európe?" v Košiciach je súčasťou osláv 50. výročia podpísania Rímskych zmlúv, na základe ktorých bola založená Európska únia.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk