magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Vodovod i kanalizáciu prisľúbil obyvateľom Kostolianskej ulice košický primátor.
@ Aktuálne -> Región      Jul 25 2007 - 09:01 GMT
(TASR) - Na Kostolianskej ulici v Košiciach prebieha od začiatku júna výstavba kanalizácie, na ktorú sa nebudú môcť pripojiť majitelia domov na tejto ulici. Nové potrubie bude slúžiť obyvateľom susednej ulice. Zástupcovia petičného výboru nespokojných vlastníkov domov sa včera preto po prvýkrát stretli s primátorom mesta Františkom Knapíkom, ktorý im prisľúbil vypracovanie samostatného projektu na výstavbu vodovodu a kanalizácie.

"Zatiaľ máme iba ústny prísľub primátora, ktorý dá okamžite pokyn na začatie novej projektovej dokumentácie na napojenie kanalizácie a vodovodu pre Kostoliansku ulicu a Chrastie. Pôjde o samostatný projekt, ktorý by mala podľa primátora financovať Východoslovenská vodárenská spoločnosť, (VVS) a. s. už na budúci rok," informoval TASR krátko po stretnutí predseda petičného výboru Jozef Dranga. Podľa neho primátora prekvapilo, že v blízkosti centra Košíc sa nachádzajú domy, ktoré nemajú ani pitnú vodu.
Obyvatelia rodinných domov a majitelia pozemkov namietajú, že parcely, cez ktoré povedie kanalizácia, sú súkromné a investorom výstavby VVS zatiaľ nevysporiadané. Pracovníkom stavebnej spoločnosti preto sťažujú prácu protesty majiteľov a ohradené súkromné pozemky.
VVS objednala geometrický plán trasy kanalizácie, ktorý by mal jednoznačne určiť skutočný zásah realizovanej trasy do jednotlivých pozemkov a tieto zábery zmluvne vysporiadať formou zmlúv o vecnom bremene. Po dokončení geometrických plánov, identifikácii súčasného majetkoprávneho stavu a overení geometrických plánov na príslušnom katastrálnom úrade, VVS vstúpi do rokovania s identifikovanými skutočnými majiteľmi jednotlivých pozemkov za účelom ich majetkoprávneho vysporiadania do ukončenia celého projektu. Tento postup je štandardný v zmysle platného stavebného zákona a súvisiacich predpisov a v súlade s vydaným platným stavebným povolením. Píše sa vo vyhlásení Ivana Duranku, hlavného inžiniera stavby za stavebný dozor bratislavskej spoločnosti Dopravoprojekt a Martina Dunčka, vedúceho Útvaru prípravy a realizácie investičnej výstavby VVS.
"Nedostali sme žiadne záruky, musíme čakať a kontrolovať, či sa dnešný prísľub primátora bude plniť," dodal na záver Dranga.
Podľa informácií Jany Geročovej z Magistrátu mesta Košice by sa mali už v najbližších dňoch stretnúť predstavitelia mesta a VVS k riešeniu situácie na Kostolianskej ulici. Mesto má zastúpenie v predstavenstve a dozornej rade VVS.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk