magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košická spoločnosť V.O.D.S. napreduje v spracovaní opotrebovaných pneumatík.
@ Aktuálne -> Región      Jul 18 2007 - 08:55 GMT
(TASR) - Viac ako 24 000 ton opotrebovaných pneumatík zozbierala za posledné dva roky spoločnosť V.O.D.S., a. s., Košice. Vo svojich prevádzkach v Priemyselnom parku v Kechneci v okrese Košice-okolie a v Beluši v okrese Púchov spoločnosť zhodnocuje opotrebované pneumatiky a gumový granulát následne zapracúva do finálnych výrobkov.

"Približne rok po otvorení sme v našom novom kechneckom spracovateľskom závode nabehli na trojzmennú prevádzku," uviedol včera pre TASR obchodný riaditeľ divízie na spracovanie opotrebovaných pneumatík a gumy Peter Švigár. Spresnil, že ročná kapacita pri výrobe gumového granulátu v Kechneci je približne 10 000 ton v závislosti od veľkosti frakcie a požiadaviek odberateľov.
Výsledný produkt – gumový granulát – sa zapracúva do umelých trávnikov a povrchov multifunkčných ihrísk alebo v kechneckej prevádzke do rohoží, z ktorých sa realizujú detské ihriská. "Tento rok máme v pláne realizovať 10 až 15 multifunkčných ihrísk po celom Slovensku," povedal Švigár.
Na výstavbu športovísk z recyklovaného gumového granulátu zakúpila spoločnosť V.O.D.S. nemecké systémy a finišovacie stroje. Popri výrobe gumového granulátu, rohoží a realizácii ihrísk plánuje tento rok ďalej rozširovať zhodnocovanie a finalizovanie gumového odpadu na výrobu stavebných izolačných materiálov.
V.O.D.S. sa za viac ako 17 rokov stala jedným z lídrov na slovenskom trhu odpadového hospodárstva a skvalitňovania životného prostredia. Okrem opotrebovaných pneumatík zabezpečuje hlavne zber a spracovanie elektrického a elektronického odpadu, ako aj ďalšie environmentálne činnosti. Od apríla 2007 spojením so skupinou AVE – jedným z vedúcich infraštruktúrnych koncernov v Rakúsku - pokračuje spoločnosť V.O.D.S. v rozvoji svojich činností a napĺňaní vlastných cieľov ako člena tejto skupiny.
S jediným slovenským výrobcom pneumatík Matadorom, a. s., Púchov, má V.O.D.S. podpísané memorandum o spolupráci pri zhodnocovaní opotrebovaných pneumatík. Sprevádzkovaním závodu v Kechneci sa Slovensko stáva sebestačným pri materiálovom zhodnocovaní opotrebovaných pneumatík, čo je v súlade s vládnym programom odpadového hospodárstva SR na roky 2006-2010. Podľa Švigára využívajú v ňom jednu z najmodernejších technológií – dánsku technológiu na spracovanie opotrebovaných pneumatík a výrobu granulátu.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk