magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Ústavný súd SR ukončil v prvom polroku 924 vecí.
@ Aktuálne -> Región      Jul 17 2007 - 15:05 GMT
(TASR) - Ústavný súd Slovenskej republiky (ÚS SR) v novom zložení pod vedením predsedníčky Ivetty Macejkovej ukončil v prvom tohtoročnom polroku tohto roku 924 vecí, z toho 91 v pléne a 833 v senátoch.

V čase od 16. februára do 30. júna doručili na ÚS SR 817 návrhov a z predchádzajúceho obdobia zostalo sudcom na vybavenie 993 návrhov. Znamená to, že sudcovia ukončili viac ako polovicu z celkového počtu 1810 nových a „zdedených„ nevybavených vecí, informoval dnes hovorca súdu Štefan Németh.
Plénum ÚS SR v hodnotenom období venovalo mimoriadnu pozornosť volebným sťažnostiam na neústavnosť a nezákonnosť volieb do orgánov samosprávy z decembra 2006. Do konca prvého polroka 2007 z celkového počtu 139 volebných sťažností plénum 22 sťažností odložilo, 59 sťažností po predbežnom prerokovaní odmietlo, dve sťažnosti boli zastavené, štyri sťažnosti spojili na spoločné konanie a 37 sťažností prijalo plénum na ďalšie konanie.
Plénum ÚS SR ukončilo aj šesť návrhov o súlade právnych predpisov, tri žiadosti generálneho prokurátora SR o vydanie súhlasu na trestné stíhanie sudcov, dva návrhy výkladu ústavných zákonov a jeden návrh na zjednocovanie právnych názorov senátov.
Senáty Ústavného súdu SR od februára do konca júna tohto roku 163 návrhov rozhodli nálezom, 155 návrhov prijali na ďalšie konanie, 377 návrhov odmietli a 266 návrhov odložili.
ÚS SR za prvý polrok priznal sťažovateľom finančné zadosťučinenie vyše 11, 65 milióna korún, dodal Németh.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk