magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Basketbal: S najvyšším rozpočtom chcú Košičanky predĺžiť majstrovskú šnúru.
@ Aktuálne -> Šport      Jul 10 2007 - 07:23 GMT
(TASR) - Pod novým názvom KOSIT 2013 Košice a s doteraz najvyšším klubovým rozpočtom 22 miliónov Sk bude účinkovať od novej sezóny štvornásobný slovenský majster v basketbale žien. Tri mesiace pred štartom domácej najvyššej súťaže sa stretlo vedenie klubu a zástupcovia hlavných sponzorov na tradičnej tlačovej konferencii, na ktorých informovali aj o ďalších novinkách.

"Z názvu odchádza K CERO i V.O.D.S. a novým generálnym partnerom sa stala spoločnosť KOSIT. Vstup mesta je zvýraznený aj rokom 2013 a s tým súvisiacou kandidatúrou Košíc na titul Európske hlavné mesto kultúry. Chceme k doterajším štyrom titulom pridať ďalší, nič iné si za cieľ dávať ani nemôžeme. Bolo by pekné pokračovať na tejto úspešnej ceste a ešte krajšie ak by sme v roku, ktorý máme momentálne v názve, oslávili aj jubilejný desiaty majstrovský titul," prezradil v úvode generálny manažér klubu Daniel Jendrichovský.
Realizačný tím sa oproti minulej sezóne takmer nezmenil, trénerom zostáva Vladimír Karnay, ktorý bol na lavičke pri všetkých štyroch tituloch, otvorená zostáva funkcia asistenta. Doterajší Štefan Svitek sa má ešte rozhodnúť, do úvahy pripadá Ján Krajňák a nie je vylúčené, že nakoniec budú pri tíme obaja. Najviac zmien sa udialo v hráčskom kolektíve- do Talianska odišla hrať Ružičková, rozlúčili sa aj s Barényiovou, otáznik stále visí nad Bulharkou Branzovou, ale najviac ich mrzí odchod Američanky Mazzanteovej, ktorá zrejme zakotví v Moskve. Naopak na rozohrávke sa objaví talentovaná Jana Minčíková (z Cassovie Košice), na pivote Bulharka Vera Perostijská a najnovšou veľkou posilou je ďalšia Američanka, 22-ročná krídelníčka Katie Gearldsonová, siedma hráčka z tohtoročného draftu WNBA. Jedno miesto si nechávajú Košičania voľné. Doplnia ho podľa toho, ktorú medzinárodnú pohárovú súťaž budú v novej sezóne hrať - Euroligu alebo opäť Pohár FIBA. Dokonca majú už pripravené štyri alternatívy.
"Ak mám porovnať súčasný káder s minuloročným tak určitá kvalita odišla, veľmi ťažko bude nahradiť najmä Kelly Mazzanteovú, ale myslím si, že Daniel Jendrichovský urobil všetko pre to, aby tú kvalitu našiel. Aj keď nové hráčky nepoznám, nevidela som ich hrať, verím že zapadnú do kolektívu a vytvoríme kolektív, ktorý bude fungovať. Záležať bude na nás, správne načasovať formu. Verím, že výsledky sa dostavia a dúfam, že ľudia budú na basketbal chodiť aspoň na tú Euroligu, keď už tá slovenská nebude mať veľkú kvalitu. Môžeme sa o nej baviť až od play off, môžem povedať rovno až od finále, pretože kvalita slovenskej ligy je v posledných rokoch veľmi nízka," povedala Ivana Jalčová, ktorá i v novej sezóne bude kapitánkou tímu.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606