magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Delegácia ÚS SR odcestovala na oficiálnu návštevu ESĽP v Štrasburgu.
@ Aktuálne -> Región      Jul 02 2007 - 11:53 GMT
(TASR) - Delegácia Ústavného súdu Slovenskej republiky (ÚS SR) pod vedením predsedníčky Ivetty Macejkovej odcestovala dnes do Štrasburgu na dvojdňovú oficiálnu návštevu Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP).

Návšteva sa uskutočňuje na pozvanie predsedu ESĽP Jean-Paula Costu. Jej hlavným cieľom je, aby sa noví sudcovia ÚS SR bližšie oboznámili s činnosťou ESĽP, ktorého úlohou je zabezpečovať dodržiavanie Európskeho dohovoru o ľudských právach v jednotlivých štátoch.
Slovenskí ústavní sudcovia sa v Štrasburgu budú zaujímať predovšetkým o riešenie ústavných medzier v rozhodovacej činnosti ESĽP. Na programe rokovaní bude tiež problematika súdnych prieťahov a výšky priznávania finančného zadosťučinenia ESĽP, ako i možnosti ďalšieho prehlbovania súčinnosti a spolupráce oboch súdov.
Delegácia ÚS SR sa počas pobytu v Štrasburgu zúčastní aj na pojednávaní ESĽP a navštívi oficiálne sídlo Európskeho parlamentu.
TASR informoval hovorca ÚS SR Štefan Németh.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk