magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

KOSIT začne v Košiciach prečerpávať odpadové oleje už na jeseň.
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Jun 28 2007 - 10:09 GMT
(TASR) - Košická spoločnosť na zber a likvidáciu odpadov KOSIT získala bezmála 1,5 milióna korún z recyklačného fondu na podporu a regeneráciu odpadových olejov, s ktorým by mala začať už na jeseň tohto roku.

"Programom projektu je zariadenie zberného strediska v priestoroch spaľovne neďaleko Košíc v Kokšove-Bakši na prečerpávanie odpadových olejov z mobilného zberného vozidla vybaveného nádržou o objeme 2,4 kubického metra do mobilnej 10-kubíkovej cisternovej nadstavby. Súčasťou strediska je aj otvorený regál na skladovanie odpadových olejov v rôznych typoch obalov," povedal dnes pre TASR hovorca KOSITu Roland Banhegyi.
Zámerom projektu, ktorý by sa mal začať realizovať na jeseň tohto roka, je v čo najväčšej miere zabezpečiť riadený zber odpadových olejov v Košiciach a zamedziť tak jeho prítomnosti v komunálnych odpadoch, spaľovni či skládke odpadov a výskytu vo voľnej prírode a na nelegálnych skládkach. Mobilné zberné vozidlo sa zameria na autoservisné prevádzky, predajcov automobilov či čerpacie stanice.
"Participácia Recyklačného fondu na úhrade časti nákladov spojených s projektom nám umožní pozitívne ovplyvniť proces zberu odpadových olejov s cieľom podieľať sa na každoročnom zvyšovaní priemerného rastu vyzbieraných odpadových olejov a tým aj spolupodieľať sa na cieľoch stanovených Programom odpadového hospodárstva SR do roku 2010," dodal Banhegyi.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606