magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Život mladých ľudí v Nemecku približuje výstava Jung : de v košickej VSG.
@ Kultúra -> Výstavy      Jun 28 2007 - 09:04 GMT
(TASR) - Ako žijú mladí ľudia v Nemecku, čo považujú za dôležité a za čo sa angažujú približuje výstava s názvom Jung : de - Mládež Nemecka, ktorú otvorili včera vo Východoslovenskej galérii v Košiciach.

Návštevníci výstavy nájdu na nej aj odpovede na otázky ako mladí Nemci trávia voľný čas, aké hodnoty hľadajú vo svojich vzťahoch a priateľstvách, či ako si predstavujú svoju budúcnosť.
Výstavné podujatie, ktoré potrvá do 2. septembra, pripravil bratislavský Goetheho inštitút v spolupráci s košickým združením Feman, Veľvyslanectvom SRN v SR a Nadáciou Hannsa Seidla.
Premiéru mala výstava v roku 2005 na 13. medzinárodnej konferencii učiteľov nemeckého jazyka v Grazi. Pozostáva zo 16 veľkých CD nosičov a interaktívnych hudobných, filmových a internetových zastávok. Hlavnými témami sú hudba, médiá, rodina a voľný čas, ale aj problémy závislostí, kriminalita mládeže a chudoba. Zvláštny dôraz sa kladie na interkulturálne poslanie výstavy - ako sa majú správne zorientovať deti migrantov v Nemecku a zároveň vo svojich vlastných kultúrach a jazykoch.
Výstava sprostredkúva diferencovaný, ale aj podnetný obraz rôznorodých foriem života a predstáv mládeže v Nemecku, ktorý zahŕňa aj rozpory a tým vyvoláva otázky a zvedavosť. Informácie sú doplnené rozsiahlymi prameňmi z internetu, ktoré poskytujú podporu učiteľom nemeckého jazyka na celom svete pri vytváraní a realizácii projektov.
Výstava Jung : de - Mládež Nemecka putuje po celom svete a jej cieľovou skupinou, sú predovšetkým ľudia, ktorí sa učia nemecký jazyk, učitelia a záujemcovia o diskusiu na tému život mladých ľudí v Nemecku.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk