magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Podnikateľ obvinený z prípravy štyroch vrážd dnes čiastočne uspel na ÚS.
@ Aktuálne -> Región      Jun 27 2007 - 09:23 GMT
(TASR) - Podnikateľ Tobiáš L. včera uspel na Ústavnom súde (ÚS) SR so sťažnosťou na protiprávnu väzbu. Tobiáš L. je obvinený z prípravy štyroch vrážd a podľa právneho zástupcu mal byť prepustený už 3. apríla minulého roka, a nie až 1. februára tohto roka, ako o tom rozhodol Najvyšší súd (NS) SR.

"Podľa môjho názoru má tento nález rozhodujúci právny význam pre iné konania. ÚS povedal, že z hľadiska posudzovania útekovej väzby sa treba vysporiadať s týmito dôvodmi. NS porušil toto právo, keďže sa s tým náležite nevysporiadal. NS neuviedol dôvody, prečo je za väzbu a prečo proti nej," komentoval rozhodnutie ÚS právny zástupca Tobiáša L. Branislav Jablonka.
NS je podľa rozhodnutia ÚS povinný zaplatiť Tobiášovi L. súdne trovy vo výške 11 576 korún. V ostatných bodoch sťažnosti ÚS nevyhovel.
Tobiáš L. je od polovice júna znova vo väzbe v Ústave pre výkon trestu v Levoči. Dôvody väzby zatiaľ nie sú známe ani Jablonkovi. Tobiáš L. i naďalej ostáva obvinený z prípravy štyroch vrážd, ktoré si podľa obvinení mal objednať pre majetkové spory o spoločnosť Rašelina Quido.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk