magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Poslanci Európskeho parlamentu včera začali trojdňovú návštevu KSK.
@ Aktuálne -> Región      Jun 27 2007 - 09:18 GMT
(TASR) - Politika regionálneho rozvoja, existujúce rozdiely medzi regiónmi, skúsenosti v oblasti financovania projektov zo štrukturálnych fondov a možnosti riešenia regionálnych problémov sú cieľom trojdňovej pracovnej návštevy poslancov Európskeho parlamentu (EP) z Výboru pre regionálny rozvoj, ktorí včera začali návštevu Košického samosprávneho kraja (KSK).

Predseda KSK Zdenko Trebuľa bude s členmi výboru EP rokovať v stredu. Priestor na diskusiu o regionálnej politike a o možnostiach financovania pre svoje mestá a obce bude určený aj primátorom, starostom a predsedom komisií KSK.
Zo slovenských poslancov EP sú na návšteve KSK Peter Baco, Miloš Koterec, Miroslav Mikolášik a Zita Pleštinská. Zahraničnú časť delegácie tvoria Gerardo Galeote zo Španielska - predseda Výboru EP pre regionálnu politiku, Poliak Jan Olbrycht – podpredseda výboru a členovia Európskeho parlamentu Tunne Kelam z Estónska, Constanze Angela Krehl z Nemecka, Bernadette Bourzai z Francúzska, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg z Poľska, Kyriacos Triantapyllides z Cypru, Mojca Drčar Murko zo Slovinska, Wojciech Roszkowski z Poľska a Oldřich Vlasák z Českej republiky.
Poslanci EP v rámci programu navštívia podnikateľský inkubátor v Moldave nad Bodvou a priemyselný park v Trebišove financovaný z prostriedkov EÚ.
Výbor pre regionálny rozvoj je jedným z 20 výborov EP. Zaoberá sa najmä Európskym fondom regionálneho rozvoja, Kohéznym fondom, posudzuje tiež vplyv ostatných politík Európskej únie (EÚ) na hospodársku a sociálnu súdržnosť a venuje sa aj koordinácii štrukturálnych nástrojov EÚ.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk