magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Výstava Volodymyra Ňorbu...
@ Kultúra -> Výstavy      Jun 21 2007 - 10:48 GMT
Krajské osvetové stredisko v Košiciach ponúka obdivovateľom krajinárskej fotografie výstavu Volodymyra Ňorbu z Užhorodu, ktorej vernisáž sa uskutoční dňa 27. júna o 16.30 v Galérii KOS na Hviezdoslavovej ulici 7.

Autor sa narodil v dedine Čornotysovo na Zakarpatskej Ukrajine v roku 1966. Študoval na Ekonomickej univerzite v Kyjeve. Fotografiou sa zaoberá takmer tridsať rokov. Zúčastnil sa dvoch medzinárodných fotografických výstav. Je spoluautor farebnej publikácie Užhorod, autor fotografickej publikácie Užhorodský kraj, taktiež niekoľkých publicistických štúdií z etnografie, zakladateľ vydavateľstva KRAJEVYDY KARPAT, ktoré sa zaoberá vydávaním kníh, katalógov, pohľadníc a taktiež turizmom. Volodymyr Ňorba je predsedom spoločnosti Ukrajina-svet Zakarpatskej oblasti. Organizuje domáce i medzinárodné fotografické a výtvarné plenéry. V roku 2000 vystavoval v Kyjeve spolu s umeleckým fotografom a vydavateľom Ladislavom Cuperom z Prešova, s ktorým spolupracoval aj na publikácii Zakarpaťťa.

Výstava potrvá do 27.7. 2007   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk