magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Vo výcvikovom priestore Valaškovce sa konala vojenská odpustová slávnosť.
@ Aktuálne -> Región      Jun 18 2007 - 09:45 GMT
(TASR) - Pamätník príslušníkovi 2. mechanizovanej brigády v Prešove Vladimírovi Zlatnickému, ktorý pred rokom tragicky zahynul pri vojenskom cvičení, odhalili včera počas vojenskej odpustovej slávnosti vo vojenskom výcvikovom priestore (VVP) Valaškovce v okrese Humenné.

Pamätník posvätil generálny vikár vojenského ordinariátu František Počurek. Na vojenskú odpustovú slávnosť prišlo niekoľko sto vojakov a obyvateľov okolitých obcí. Konala sa už po desiaty raz pri príležitosti sviatku sv. apoštolov Petra a Pavla, 10. výročia obnovenia kostolíka zasväteného obom apoštolom, ktorý stojí vo VVP Valaškovce pri Kamenici nad Cirochou, a 50. výročia vysťahovania obce kvôli potrebám ozbrojených síl.
"Tešíme sa z toho, že kostolík sa vo VVP Valaškovce podarilo zachovať a obnoviť," povedal vojenský duchovný 2. mechanizovanej brigády Jozef Michalov.
Účastníci odpustovej slávnosti položili vence na miestnom cintoríne a konali sa aj ukážky vojenskej techniky.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk