magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Atletika: Na 84. ročník MMM je už prihlásených 264 vytrvalcov.
@ Aktuálne -> Šport      Jun 13 2007 - 07:02 GMT
(TASR) - Necelé štyri mesiace pred štartom 84. ročníka Medzinárodného maratónu mieru (MMM, 7. októbra) je už prihlásených 264 vytrvalcov z 15 krajín a do konca júna skončí prvý termín prihlášok. O doterajších aktivitách i prípravách podujatia informovali v stredu jeho organizátori z košického Maratónskeho klubu.

V jarnom období od začiatku apríla už Košičania, funkcionári i bežci absolvovali 7 maratónskych podujatí, na ktorých prezentovali aj MMM. V Bratislave a v Debrecíne sa funkcionári dohodli na spolupráci aj v budúcich rokoch, v holandskom Enschede si pripomenuli 60. výročie jeho vzniku. Vo Wroclawe bol čestným hosťom nemecký maratónec Waldemar Cierpinski, ktorý v Košiciach začínal i končil svoju maratónsku kariéru a dvakrát zvíťazil na OH. Košičania ho pozvali ako čestného hosťa aj na MMM v tomto prípadne budúcom roku. Mal by prísť so synom, ktorý sa zatiaľ venuje hlavne duatlonu a triatlonu, ale začal už aj s maratónmi a chce štaretovať aj na OH v Pekingu.
V súvislosti s prípravou MMM je najzložitejšou otázka štartu a cieľa, ktorý bol tradične pred hotelom Slovan, ale ten má plánovanú rekonštrukciu. S tým súvisí aj skutočnoť, že košický mestský okruh už stratil platnosť certifikátu a do 15. júla by ho mali znovu premerať.
Po minuloročnom priaznivom ohlase štafetového behu na počesť olympijského víťaza, Argentínčana Juana Carlosa Zabalu sa v tomto roku uskutoční juniorská štafeta pod názvom Désiré. Košičania si ňou chcú uctiť víťaza košického maratónu z roku 1937 Désiré Lericheho, ktorý zomrel v roku 1944 v koncetračnom tábore. Jeho pamiatku pripomenie štafetový beh 42x1 km. Účaastníkov tentoraz určia kvalikačné štafety v regióne Košického kraja.
Predzvesťou MMM bude už 23. júna polmaratón Košice - Seňa. Účasť na ňom z roka na rok stúpa, tentoraz dali organizátori vyrobiť 300 čísiel.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606