magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košický primátor prezentoval ministrovi výstavby riešenie situácie na Luníku IX.
@ Aktuálne -> Región      Jun 13 2007 - 09:09 GMT
(TASR) - Na košickom sídlisku Luník IX. je v súčasnosti takmer tisícka bytov v dezolátnom stave. Obsadenosť sa pohybuje v letných mesiacoch približne na úrovni 4 000 obyvateľov, v zime je to takmer 10 000 ľudí.

Predstavu o riešení tejto situácie prezentoval ministrovi výstavby a regionálneho rozvoja Marianovi Janušekovi na včerajšom stretnutí košický primátor František Knapík.
Komplexná revitalizácia sídliska je plánovaná po jednotlivých sektoroch. Mesto sa motivovalo podobnými úspešnými projektmi v Košiciach a v ČR. Na pomoc bol prizvaný expert z ČR, ktorý riešil obdobný projekt v Brne. Riešenie situácie by sa podľa košických predstaviteľov malo financovať zo štrukturálnych fondov Európskej únie (EÚ).
Ako TASR informoval hovorca ministra Miroslav Bátovský, v súvislosti s čerpaním prostriedkov zo štrukturálnych fondov predstavitelia Košíc prezentovali aj zámery rekonštrukcie domova dôchodcov. Tie predstavujú investíciu takmer 90 miliónov Sk. "V nadväznosti na to minister apeloval na predstaviteľov samosprávy, aby sa zamerali na kvalitu a komplexnosť predkladaných projektov," dodal Bátovský.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk