magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Dvaja Rómovia z Luníka IX. získali prácu v U. S. Steel Košice.
@ Aktuálne -> Región      Jun 12 2007 - 12:07 GMT
(TASR) - Dvaja najúspešnejší frekventanti spomedzi 13 uchádzačov kurzu Strojník hutníckych zariadení z košického rómskeho sídliska Luník IX dnes podpísali pracovné zmluvy so spoločnosťou Vulkmont.

"Nastúpia najneskôr 1. júla 2007. Budú robiť ako strojníci pásovej dopravy na prevádzke troskového hospodárstva na Štrkovni I alebo Štrkovni II. Verím, že sa osvedčia, začlenia do tímov a časom ich budeme môcť povyšovať, aby robili kvalifikovanejšiu prácu," povedal Patrik Ivanišin, riaditeľ spoločnosti Vulkmont, s ktorou podpísali trvalé pracovné zmluvy.
Podľa slov Ivanišina vo Vulkmonte už majú skúsenosti so zamestnávaním Rómov. Z celkového počtu 300 zamestnancov na prevádzke troskového hospodárstva našli uplatnenie štyria. "Každoročne robíme vyhodnotenie najlepších pracovníkov z jednotlivých stredísk, kde sa umiestnil aj jeden z nich," dodal Ivanišin.
Absolventi, ktorí si dnes prevzali z rúk riaditeľa Stredného odborného učilišťa hutníckeho v Košiciach - Šaci Jozefa Šablatúru osvedčenia o absolvovaní kurzu, už brigádnicky pracujú v U. S. Steel. Odborný kurz organizovaný oceliarskou spoločnosťou doteraz absolvovalo 150 záujemcov a podľa vyjadrenia prezidenta spoločnosti Davida H. Lohra by chceli tento program rozšíriť aj do Malej Idy, Šace a pokračovať aj na sídlisku Luník IX.
Vulkmont je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou U. S. Steel Košice a zamestnáva do 300 zamestnancov. Priemerný zárobok v robotníckej kategórii dosiahol v minulom roku podľa informácií riaditeľa spoločnosti výšku 26 000 Sk.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk