magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Slovensko delí od vstupu do schengenského systému 29 požiadaviek.
@ Aktuálne -> Región      Jun 05 2007 - 08:35 GMT
(TASR) - Slovensko delí od vstupu do schengenského systému necelých sedem mesiacov a 29 nesplnených požiadaviek, uviedol po výjazdovom rokovaní vlády v Sobranciach, minister vnútra SR Robert Kaliňák.

"Pokrok oproti októbru, kedy tu bola hodnotiaca komisia, je naozaj mimoriadny. Verím, že od júnovej, sedemdňovej kontroly, bude správa pre Slovensko priaznivá, čo, samozrejme, výrazne pomôže. Podstatný termín bude v októbri, kedy budeme na rade ministrov debatovať o definitívnom odstránení hraníc," uviedol Kaliňák na margo pripravenosti hraničného priechodu vo Vyšnom Nemeckom.
Slovenská republika už splnila 160 zo 189 požiadaviek na bezpečnosť, personálne a technické zázemie a vybavenosť 98-kilometrového úseku východnej hranice Európskej únie a schengenského priestoru.
Slávnostné otvorenie zrekonštruovaného hraničného priechodu Vyšné Nemecké sa uskutoční v stredu, 6. júna za prítomnosti podpredsedu vlády a ministra vnútra SR Roberta Kaliňáka a ministra financií SR Jána Počiatka.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk