magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na pomoc zrakovom postihnutým poputuje výťažok z aukcie Lions clubu v Košiciach.
@ Aktuálne -> Región      May 24 2007 - 16:12 GMT
(TASR) - Na pomoc zrakovo postihnutým a hendikepovaným poputuje výťažok z 2. benefičnej aukcie výtvarných diel, ktorú na 30. mája pripravuje vo Východoslovenskom múzeu na Námestí Maratónu miere v Košiciach 1. Lions club.

V tomto roku príjemcami pomoci bude košická rodina Burikovcov a zariadenie Maják v Zdobe pri Košiciach, kde sa starajú o hluchoslepú mládež, uviedol dnes na tlačovej konferencii Branislav Koniar z košického Lions clubu. Zrakovo postihnutí manželia Burikovci sa starajú o zdravého synčeka Matúša, ale ako sociálne odkázaná rodina majú problémy s krytím nákladov na jeho starostlivosť, najmä dopravu do predškolského zariadenia.
Koniar informoval, že do aukcie, o ktorú je značný záujem, získali 35 umeleckých diel. Medzi ich autormi nechýbajú aj také zvučné mena umeleckého sveta ako je Pablo Picasso, Andy Warhol či Koloman Sokol, zo slovenských umelcov je to napríklad Arpád Račko, Jozef Fabíny, Július Csordák a ďalší.
Z vlaňajšej prvej benefičnej aukcie získal košický Lions club 80 000 korún. Venoval ich špeciálnej Materskej škole na Ľudovej ulici v Košiciach, ktorá sa stará o takmer 50 detí s rôznym druhom postihnutia.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk