magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Holandská kráľovná Beatrix pricestovala do Košíc.
@ Aktuálne -> Región      May 23 2007 - 11:49 GMT
(TASR) - Holandská kráľovná Beatrix, ktorá je na pozvanie prezidenta SR Ivana Gašparoviča na trojdňovej oficiálnej návšteve Slovenska, pricestovala dnes so svojím sprievodom do Košíc. Na letisku ju privítal predseda Košického samosprávneho kraja Zdenko Trebuľa, honorárny konzul Holandského kráľovstva Matúš Murajda a Oto Sabo z Kancelárie prezidenta SR.

Holandská kráľovná je v poradí treťou panovníčkou, ktorá po roku 1990 navštívila Košice. Metropola východu pred piatimi rokmi hostila monackého princa Alberta a švédskeho kráľa Carla XVI. Gustafa s manželkou Silviou, ktorí Košice navštívili začiatkom apríla toho istého roku.
Košický program kráľovnej sa začne v priestoroch historickej radnice. Primátor Košíc František Knapík jej daruje historický erb mesta, ktorého originál z roku 1369 je najstarším mestským erbom v Európe.
Počas krátkej prechádzky po Hlavnej ulici si kráľovná prezrie svoju pamätnú dlaždicu osadenú na južnej strane Dómu sv. Alžbety, navštívi Zelenú školu v Družstevnej pri Hornáde a zúčastní sa na otvorenej klavírnej hodine tzv. Master class v košickom Konzervatóriu, ktorú povedie jej dvorný klavirista Wibi Soerjadi.
Kráľovná Beatrix sa so Slovenskom rozlúči popoludní o 13. h na košickom letisku, kde vyvrcholí jej trojdňová oficiálna návšteva Slovenska.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk