magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Detské folklórne súbory predviedli jedinečné choreografie.
@ Kultúra -> Oznamy      May 09 2007 - 10:48 GMT
Krajské osvetové stredisko v Košiciach a CVČ Domino pripravili pre malých i veľkých 5. mája 2007 krajskú súťaž detských folklórnych súborov Košického samosprávneho kraja Na tej lúke, na zelenej. Preplnené hľadisko univerzálnej sály v CVČ Domino ocenilo obdivuhodné výkony talentovaných detí a vychutnalo si jedinečné folklórne pásma.

Predstavilo sa desať detských folklórnych súborov, ktoré vysokou úrovňou predvedených choreografií potešili nielen divákov, ale i odbornú porotu.

Súťažilo sa iba v kategórii veľkých foriem. Titul LAUREÁT a zlaté pásmo s postupom na celoštátnu súťaž, ktorá sa uskutoční v Likavke 8. až 10. júna tohto roku, si vybojovali detské folklórne súbory VIGANČEK z Košíc a PAVIČKA zo Sečoviec, okres Trebišov. Zlaté pásmo bez postupu na celoštátnu súťaž patrí detskému folklórnemu súboru ORIEŠOK zo Smižian, okres Spišská Nová Ves.

O strieborné pásmo sa delia až štyri súbory ČARNIČKA z Košíc, ROZMARING – SARJ zo Sene, okres Košice okolie, ŽELEZIARIK z Košíc a MARGARÉTKA z Margecian, okres Gelnica. Bronzové pásmo obsadili súbory BREZINKA z Breziny, okres Trebišov, BERKŐCE z Brzotína, okres Rožňava a GEMERČATÁ z Dobšinej, okres Rožňava.

Lucia BALTOVÁ   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk